українська російська англійська
Держводагентство: Каскад дніпровських водосховищ наповнений до проектних рівнів
22.04.2014 | 15:54
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

Незважаючи на низький обсяг водопілля на Дніпрі (за прогнозом Укргідрометцентру біля Києва – 13 - 16,5 куб. км, що значно нижче норми - 26,5 куб. км) та враховуючи, що пік проходження максимальних витрат по руслу Дніпра відбувся на місяць раніше середніх багаторічних строків, Міжвідомча комісія з узгодження режимів роботи дніпровських водосховищ прийняла рішення щодо їх інтенсивного наповнення до нормального підпірного рівня станом на 1 травня.

Станом на 22 квітня водосховища Дніпровського каскаду наповненні до проектних позначок. Акумульовано 43,6 куб. км, що складає 99,3% проектного об’єму.

З метою забезпечення умов природного відтворення промислових видів риби у період нересту та дозрівання ікри встановлено обмеження різких внутрішньодобових коливань рівнів води у нижніх б’єфах гідроелектростанцій.

Режим роботи дніпровських водосховищ дотримується всіма учасниками водогосподарського комплексу. Моніторинг за їх дотриманням забезпечується Держводагентством та водогосподарськими організаціями.

Водосховища комплексного призначення на території держави використовуються протягом року усіма галузями економіки. Пріоритетність та особливості водокористування кожної галузі враховано в правилах експлуатації водосховищ. Використання води на питні потреби є пріоритетним. Разом з тим, вже вода використовується для поливу сільськогосподарських культур у Херсонській та Миколаївській областях.

 

версія для друку