українська російська англійська
Мінагрополітики працює над питанням відкриття регіонального офісу ФАО в Україні
23.04.2014 | 14:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся із заступником Генерального директора продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та регіональним представником ФАО в Європі та Центральній Азії Володимиром Рахманіним. Зустріч відбулась в рамках офіційного візиту українського Міністра до Естонії.

«Співробітництво з ФАО є одним з пріоритетних напрямків зовнішньоекономічної діяльності нашої держави та важливим чинником формування продовольчої стратегії», - наголосив Ігор Швайка.

Міністр поінформував, що Україна активно співпрацює з ФАО. Так, він відзначив, що наша країна постійно бере активну участь у тематичних заходах ФАО (семінарах, форумах, засіданнях круглих столів, консультаціях тощо). Також Україна є учасником постійно діючих комітетів та комісій Організації (Аграрного комітету, Комітету з питань лісового господарства, Комітету з питань рибальства, Комісії «Кодекс Аліментаріус», Комісії з генетичних ресурсів для продовольства та сільського господарства, Комітету з проблем сировинних товарів, Комітету всесвітньої продовольчої безпеки, Комісії з фітосанітарних заходів).

«Крім того, ми реалізуємо спільні проекти технічної допомоги. На сьогодні триває реалізація 5-х проектів: у сфері розвитку стратегії аграрної політики, сталого розвитку лісового сектору та попередження подальшого накопичення непридатних пестицидів, розвитку системи аграрних розписок та надання допомоги зі швидкої діагностики африканської чуми свиней», - підкреслив Ігор Швайка.

Зі свого боку Володимир Рахманін підтвердив готовність ФАО і надалі активно працювати з Україною. «Україна – один з найголовніших партнерів ФАО. Тому на часі перегляд програми «ФАО-Україна», яка має стати  відображенням національних інтересів української держави у продовольчій сфері. ФАО йде на зустріч українським партнерам і дає час доопрацювати програму з тим, щоб зробити її більш корисною для України», - відмітив Володимир Рахманін. Також він повідомив, що ФАО надаватиме максимальну допомогу у доведенні української продукції до європейських стандартів та сприятиме її виходу на ринок ЄС та глобальний продовольчий ринок.

Ігор Швайка також наголосив: «Україна зацікавлена у розширенні співробітництва з ФАО. Тому ми прагнемо більш активно долучатися до процесів вироблення рішень і забезпечити належний рівень представлення України в Секретаріаті ФАО. А також ми зараз працюємо над досить амбітним питанням - відкриттям регіонального офісу ФАО на території України».

 

версія для друку