українська російська англійська
Україна відкрита до створення спільної стратегії з ЄС щодо розвитку агросектору
23.04.2014 | 14:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

23 квітня на ІІ Міжнародному «Агрофорумі Балтикум» у м. Тарту (Естонія) Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка виступив із доповіддю на тему «Розвиток аграрного сектору України».

Міністр окреслив ситуацію щодо сільського господарства України, зупинився на стратегічних напрямах розвитку аграрного сектору України. Серед останніх були названі: створення умов для розвитку суб'єктів господарювання всіх типів, дерегуляція ринку, диференціація аграрної політики до різних типів господарювання, всебічне державно-приватне партнерство, вдосконалення політики щодо залучення інвестицій в сільське господарство, ефективне регулювання земельних відносин.

«Це базові принципи аграрної політики усіх розвинених країн. Вони є основою спільної аграрної політики Європи (Common agricultural policy)», - підкреслив Ігор Швайка.

Також Ігор Швайка наголосив: «З огляду на процеси подальшої інтеграції України в світовий продовольчий ринок головне завданнястворення не на словах, а в реаліях, сприятливого і прозорого бізнес-середовища. Як представники нової влади, ми гарантуємо остаточне викорінення бюрократичних перешкод, що ще можуть виникати на цьому шляху. Тут ми готові до кардинальних кроків по подальшому спрощенню та дерегуляції при відповідній репутаційній відповідальності інвесторів».

Крім цього, Ігор Швайка озвучив учасникам форуму принципи, на яких базуватиметься зовнішньоекономічна діяльність України в аграрній сфері. Зокрема, це орієнтир на побудову спільного продовольчого ринку, прозорість дій та інформаційна відкритість внутрішнього ринку, відповідальність і прогнозованість.

«Україна відкрита до вивчення та впровадження кращого досвіду інших країн та передачі власного досвіду. Створення у контексті євроінтеграційного курсу України спільної стратегії з ЄС у розвитку взаємовідносин на аграрному ринку з метою формування глобальної продовольчої безпеки»,- додав на завершення Ігор Швайка.

 

 

версія для друку