українська російська англійська
Профільні міністри різних країн обговорили аграрний потенціал України та перспективи співпраці
23.04.2014 | 16:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

23 квітня в рамках ІІ Міжнародного «Агрофоруму Балтикум» у м. Тарту (Естонія) Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка взяв участь у засіданні цільової групи. Учасниками засідання стали очільники аграрних відомств  Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Фінляндії, Блорусі, Вірменії, Швеції, Молдови, Нідерландів, а також представники и Європейської Комісії та ФАО. Цільова група була присвячена обговоренню питань щодо експортних можливостей країн, торгівельних відносин та обмежень, трансформації аграрних політик країн, ролі та місця стратегій розвитку.

«Пріоритетом роботи нової влади  є побудова прогнозованих відносин, які базуються на взаємоприйнятих правилах як всередині країни, так і з міжнародними партнерами. Україна націлена розвивати динамічні відносини між країнами, максимально  активізувати співпрацю, що базується на прагматичному підході до роботи», - наголосив Ігор Швайка.

Міністр запросив представників балтійських країн до поглиблення співпраці у рибному господарстві. Також він відзначив, що Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств з виробництва та переробки продукції рослинного та тваринного походження.

Окремим питанням Ігор Швайка озвучив перспективи розвитку Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. «Діяльність служби на сьогодні є однією із головних для Міністерства. Стратегічно важливо – зберегти і підсилити авторитет Держветфітослужби, вивести її на високий рівень, використовуючи європейський досвід та західні стандарти. Саме такого підходу від нас чекає Європа і ми вже рухаємось у цьому напрямі», - відзначив Міністр.

Також в рамках зазначених  міжнародних заходів відбулася зустріч з заступником генерального директора Світової організації торгівлі Девідом Шарком. Були обговорені механізми вирішення конфліктних питань в рамках СОТ та шляхи посилення співпраці між Україною та організацією. У цьому контексті було відзначено, що для України першочерговим є пошук шляхів захисту інтересів вітчизняних товаровиробників, які зазнають збитків з огляду на певні дії з боку Російської Федерації.

версія для друку