українська російська англійська
В Україні альтернатива вакцинації відсутня, - МОЗ
23.04.2014 | 19:01
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Україні  альтернатива вакцинації відсутня. Про це сьогодні під час прес-конференції в МОЗ України, що була присвячена відкриттю Всесвітнього тижня імунізації, повідомив Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Руслан Салютін.

За його словами, із розвитком інформаційного суспільства поширилося багато міфів щодо імунопрофілактики, які посіяли сумнів у громадян щодо доцільності її проведення.

«Я як лікар, громадянин, батько переконаний, що альтернативи вакцинації немає. Саме тому засоби масової інформації та громадські організації мають поширювати у суспільстві інформацію про переваги вакцинації», – зазначив Руслан Салютін.

На думку фахівців МОЗ України, епідемічна ситуація щодо інфекцій, які можна попередити засобами імунопрофілактики, в Україні залишається керованою. Проте в останні роки захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, а також кашлюк носять нестабільний характер, про що свідчить чергування підйому і спаду захворюваності. Тому дуже важливо створити популяційний імунітет на рівні не менше 95%.

Тим часом показники охоплення щепленнями проти дифтерії, правцю, коклюшу, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи дитячого населення протягом 2010 – 2013 років, на жаль, зменшилися та становлять від 55,1% до 87,1%, що значно нижче рекомендованих ВООЗ показників. Це пов’язано, в першу чергу, з недофінансуванням Загальнодержавної програми імунопрофілактики впродовж 4 років, яке склало близько 400 млн грн. А на 2014 рік виділено лише 286 млн грн., що становить 58,4% від потреби.

«Міністерство охорони здоров’я України постійно піднімає питання щодо пошуку коштів для захисту населення від інфекційних хвороб. Ми також плідно співпрацюємо із ВООЗ та ЮНІСЕФ щодо надання якісних вакцин у вигляді гуманітарної допомоги», – запевнив Руслан Салютін.

Однією з проблем імунопрофілактики, на думку фахівців МОЗ України, є порушення термінів вакцинації. Діти, які не були вакциновані за останні 4 роки, включаються у план вакцинації на наступний рік, тобто, якщо у 2010 - 2013 роках потребу у вакцинах вдалося задовольнити в середньому лише на 60-70%, то відповідно 30-40% дітей повинні бути додатково вакциновані у 2014 році.

Ще одним нагальним питанням, на думку Руслана Салютіна, залишається перегляд Національного календаря профілактичних щеплень. Науково-консультативна група з перегляду Календаря працювала майже рік та вивчала можливість застосування різних ініціатив, які діють у інших країнах. Нині переглянутий вченими та практиками Національний календар профілактичних щеплень розміщений на офіційному сайті МОЗ України та проходить етап громадського обговорення. Після обговорення МОЗ України ініціюватиме спільне засідання за участю народних депутатів, представників громадськості та пацієнтських організацій щодо його остаточного затвердження.

 

Довідково

Інфекційна захворюваність залишається однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, 63% летальних випадків у дітей зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками. Тому, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно з 24 квітня стартує Всесвітній тиждень імунізації. Цьогоріч він проходитиме під гаслом «Не відставайте від життя!». Для нашої країни участь у Всесвітньому тижні імунізації є надзвичайно актуальною, адже інфекційні хвороби в Україні займають 7 місце у захворюваності серед дітей.

 

версія для друку