українська російська англійська
У Мінсоцполітики відбулася міжнародна науково-практична конференція „Радіоекологія-2014”
25.04.2014 | 14:16
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Чорнобильська катастрофа породила величезну кількість екологічних проблем, які навіть через 28 років не втратили своєї гостроти та продовжують позначатися на стані довкілля та здоров’ї громадян України. Про це сьогодні йшлося у Мінсоцполітики на міжнародній науково-практичній конференції „Радіоекологія-2014”.

Серед її організаторівМіністерство соціальної політики, Національна академія наук, Міністерство екології та природних ресурсів, Радіобіологічне товариство, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Міжнародна академія наук екології та безпеки життєдіяльності, Інститут агроекології і природокористування, Міжнародна асоціаціяЛікарі Чорнобиля” та інші установи і організації.

Те, що захід проводився саме у Мінсоцполітики, перший заступник Міністра Віталій Мущинін вважає закономірним, адже саме це Міністерство вирішує питання соціального захисту постраждалих від аварії громадян. А їх нині, за словами урядовця, в Україні більше 2 мільйонів.

„Ми постійно здійснюємо моніторинг стану їхнього здоров’я та соціальної забезпеченості. На жаль, висновок такий: найбільша в історії людства техногенна катастрофа, а саме такою є аварія на ЧАЕС, і сьогодні продовжує залишатися потенційним джерелом небезпеки, позначаючись на житті простих українців, зокрема й їхньої соціальної складової”, - сказав, звертаючись до учасників конференції, Віталій Мущинін.

Водночас він запевнив присутніх, що Уряд розуміє всю глибину цієї проблеми і докладає максимум зусиль, аби мінімізувати негативний вплив катастрофи на життя українців. На це спрямовані спеціальнічорнобильськіпрограми, що фінансуються з Державного бюджету. При цьому Віталій Мущинін підкреслив: навіть у тих непростих економічних і політичних умовах, в яких опинилася держава, всі види державної соціальної допомоги не тільки збережені, а й не зменшені.

Міністр та фахівці нашого профільного департаменту провели низку зустрічей з представниками громадських організацій чорнобильців. Остання була буквально позавчора. Обговорювали найболючіші питанняпенсійного забезпечення, радіаційного і медичного захисту, лікування та оздоровлення. В умовах обмеженості бюджетних коштів вирішити їх складно, але ми спільно шукаємо можливі шляхи. Для обох сторін такий діалог дуже важливий”, -  розповів перший заступник Міністра.

Відновлення та розвиток територій, забруднених радіонуклідами, забезпечення радіоекологічної безпеки життєдіяльності людини, комплексний аналіз радіоекологічної ситуації з використанням нових інформаційних технологійці та інші завдання, як і раніше, є надзвичайно актуальними для України. У Мінсоцполітики переконані, що лише об’єднавши зусилля держави, науковців та громадськості, можливо забезпечити їх ефективне виконання.

Віталій Мущинін побажав зібранню плідної й ефективної роботи й висловив впевненість, що напрацьовані рекомендації стануть вагомим внеском у розв’язаннячорнобильських” проблем.

Підтримала урядовця в цьому і президент асоціаціїЛікарі Чорнобиля”, доктор медичних наук, професор Ангеліна Нягу. Вона, виступаючи, підкреслила, що дійсно в цьому напрямі вже зроблено багато. Мають бути підбиті підсумки, а про результати проінформована громадськість.

„Ми повинні підготувати чіткі, диференційовані рекомендації для Уряду, щоб вони могли бути використані при підготовці відповідних рішень. І, звичайно ж, роботу будемо продовжувати”, - сказала науковець.

 

версія для друку