українська російська англійська
Митна служба продемонструвала дієвість підписаного з ЄБА і АТП Меморандуму
26.04.2014 | 10:54
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Заступник Міністра доходів і зборів Віталій Науменко провів зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації та Американської торгівельної палати. На зустрічах обговорювались актуальні питання, пов’язані з процедурами митного контролю та оформлення товарів.

«Митні органи повинні працювати виключно в правовому полі і не допускати затримок в митному оформленні товарів тих компаній, що ведуть відкритий бізнес», - зазначив Віталій Науменко.

За результатами зустрічі сторони домовились із залученням  інвестиційних компаній розробити концепції для покращення бізнес клімату - план створення у відновленій Державній митній службі України спеціальних підрозділів, які будуть направлені на взаємодію та вирішення спірних питань по відношенню до крупних платників податків.

Крім того, в рамках Меморандуму про взаємодію між Європейською бізнес асоціацією, Американською торгівельною палатою та Міністерством доходів і зборів буде створено робочі групи координаторів, що будуть працювати за такими напрямками: митна вартість, класифікація товарів, технологія митного оформлення та електронне декларування тощо.

Окремо на зустрічах в рамках Меморандуму Митної служби з Європейською бізнес асоціацією та Американською торговою палатою обговорювалися кроки реформування митної справи. Зокрема, ці кроки передбачатимуть:

1. Направлення до Європейської бізнес асоціації і Американської торгівельної палати листи з проханням відпрацювання питань, що створюють перешкоди під час здійснення митного контролю і митного оформлення, з метою їх спрощення.

2. Акцентування уваги митних органів на обов’язковості дотримання норм Митного кодексу в процесі визначення митної вартості товарів і недопущення зловживання службовим положенням і вимоги додаткових документів, у випадках коли це не передбачено законодавством.

3. Створення консультативно – дорадчого органу для покращення комунікації між митними органами та бізнес-спільнотою.

4. Боротьбу з корупцією та створення механізму збору інформації про випадки недотримання митними органами чинного законодавства, надання пропозицій щодо вдосконалення митного законодавства та інформування  Департаменту митної справи для їх виключення у майбутньому.

 

версія для друку