українська російська англійська
Павло Шеремета здійснив робочу поїздку до Харківської області
26.04.2014 | 17:10
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета 26 квітня здійснив робочу поїздку до Харківської області, у рамках якої зустрівся з представниками місцевої влади, бізнес-спільнотою та студентством.

Одне з головних питань, які обговорювались під час поїздки, стосувалося децентралізації влади – значного розширення повноважень органів влади на місцях для забезпечення більш динамічного соціально-економічного розвитку регіонів.

Уряд підготував і вже затвердив документ, який регулює це питання, – Концепцію реформування місцевого самоврядування. Під час роботи здійснювалися консультації з представниками місцевих рад і Асоціацією органів місцевого самоврядування.

Основна ідея реформи полягає в передачі більшості повноважень держави територіальним громадам. У місцевої влади з’явиться не тільки більше обов'язків, а й грошей – значну кількість податкових відрахувань перенаправлять до місцевих бюджетів», - наголосив Павло Шеремета.

Також він повідомив, що будуть ліквідовані обласні та районні адміністрації, голови яких підпорядковуються безпосередньо Президенту. Місцеві ради самі формуватимуть виконкоми, а за адміністраціями (або префектурами) залишаться тільки контрольні функції. Протягом 2014 року буде сформована необхідна законодавча база та внесені зміни до Конституції.

Спростивши процес прийняття важливих для регіонів рішень, необхідно ліквідувати перепони, які заважають стрімкому розвитку бізнесу. Над цим продовжує працювати Уряд.

«Ідеться про скорочення кількості виїзних перевірок і забезпечення їх обґрунтованості, скасування так званих «критеріїв ефективності» перевірок та індивідуальних планів з надходження податків і зборів для посадових осіб органів доходів і зборів», - зазначив Міністр.

Ліквідація чинників, які стримують розвиток існуючих підприємств і компаній, і створення умов для швидкого й дешевого відкриття нового бізнесу – серед пріоритетів роботи Мінекономрозвитку. На цьому наголосив Павло Шеремета під час зустрічей з представниками будівельної галузі та переробної, харчової промисловості й аграрного бізнесу Харківської області.

«Верховна Рада вже прийняла два закони, які полегшують життя українському бізнесу. Один – скасовує сплату реєстраційного збору для юросіб та фізосіб підприємців, започатковує державну реєстрацію бізнесу шляхом подання електронних документів без обов'язкового використання електронного цифрового підпису, а також скасовує обов’язкове використання печаток. Другий – зменшує кількість документів дозвільного характеру. Ці кроки мають заспокоїти бізнес, зняти «больові точки» і надихати підприємців на бізнес-звершення», - впевнений Павло Шеремета.

При цьому він підкреслив, що активізація роботи українського бізнесу сьогодні потрібна, як ніколи, адже з 23 квітня Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів. При цьому Україна не відкрила свій ринок і зберегла всі захисні заходи, стосовні європейських товарів при постачанні до нашої держави.

Зокрема, звільнено від ввізних мит 83% всієї сільськогосподарської продукції, яка поставляється до країн-членів ЄС, а також майже всі промислові товари. Ще на 16% товарних позицій в сільському господарстві Україна отримала нульові тарифні квоти, що означає – поставляйте стільки, скільки зможете.

«Уряд закликає українських виробників до швидких і конкретних рішень у зв’язку з відкриттям ринків. Саме тому необхідні зустрічі з представниками бізнесу, щоб вони якомога швидше, уже цього місяця, почали поставляти продукцію на європейські ринки. Якщо Україна невідкладно розпочне постачання товарів на терени ЄС, українські експортери додатково отримають близько 500 млн євро», - зазначив Павло Шеремета

 

версія для друку