українська російська англійська
Сергій Квіт: Міністерство освіти і науки має бути партнером навчальних закладів України
28.04.2014 | 17:54
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Міністерство освіти і науки має бути партнером навчальних закладів України. Такими словами про партнерство Міністр освіти і науки Сергій Квіт розпочав свою зустріч із громадськістю, студентством та освітянами Херсонської області, яка відбулася сьогодні, 28 квітня 2014 року, у Херсонському державному університеті. Міністр підкреслив, що «контроль за якістю освіти, наукової роботи, викладацької діяльностіце головна ідея, вагоме підґрунтя для всебічних змін, основа інновацій, за якимирозвиток суспільства».

Під час виступу Сергій Квіт повідомив, що через останні події у державі вимушене скорочення видатків торкнулося і системи освіти, проте, за словами Міністра, воно було мінімальним. «Ми доклали зусиль аби уникнути скорочення бюджетних коштів на систему зовнішнього незалежного оцінювання. Тим паче, що на Херсонщині буде створено регіональний центр оцінювання якості освіти. І випускники кримських шкіл вже у цьому році за бажанням зможуть без проблем пройти тестування в Херсоні або на базі ВНЗ материкової України, до яких вони планують вступити».

Під час зустрічі обговорили нововведення, яких слід очікувати після прийняття нового Закону України «Про вищу освіту». Як повідомив Сергій Квіт, законом передбачено створення зовсім нових структур, яких не було раніше. Одна із них - Національна агенція з якості, яка буде формуватися за квотним принципом. Професійно незалежна, вона до свого складу  включатиме  представників: університетів різних форм власності, Уряду, Національної академії наук та студентства.

Міністр повідомив, що наразі вже прийнята постанова Уряду щодо створення нової, значно спрощеної, системи ліцензування. «Так само, вже на наступному тижні, має бути прийнята нова система акредитації для українських ВНЗ, яка також буде значно спрощувати їх функціонування. До того ж, новою системою передбачена мінімізація кількості контактів між представниками університетів і різного роду державними службовцями. А це, в свою чергу, дасть змогу унеможливити розростання корупції», - сказав Міністр. При цьому він висловив переконання, що ні в якому разі не повинно збільшуватися навчальне навантаження як в школах, так і в університетах, обов’язково має бути витримано державне замовлення, забезпечуватися, передбачена державою, матеріально-технічна база для навчальних закладів країни, зокрема, підручники.

 

 

 

версія для друку