українська російська англійська
Укрзалізниця посилює контроль якості запчастин і матеріалів для галузі і вестиме постійний моніторинг цін на них
29.04.2014 | 11:57
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця змінює механізм придбання запчастин, матеріалів та обладнання для потреб галузі та посилює контроль їх якості і вартості. Як зазначив генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк, 50% закупівель проходитиме централізовано, 40% здійснюватимуть залізниці, ще 10% зможуть замовляти  безпосередньо лінійні підприємства за кошти, отримані від підрядно-допоміжної діяльності.

При цьому Укрзалізниця здійснюватиме жорсткий контроль за рівнем закупівельних цін, моніторинг вартості продукції проводитиме спеціально створена інспекція по контролю за цінами. Для раціонального і ефективного використання коштів, здійснення закупівель за економічно обґрунтованими цінами працюватиме також управління аналітико-цінової роботи.

З метою посилення контролю за якістю матеріалів, що постачатимуться на підприємства галузі, створена інспекція з якості продукції та діятиме спеціальна лабораторія, яка ретельно перевірятиме матеріали, адже від надійності деталей та обладнання залежить безпечність перевезень і стабільна робота багатьох господарств.

Контролюватиметься і своєчасність постачання продукції для потреб залізничної галузі. Для формування та планування замовлень створено управління планування матеріально-технічних ресурсів. При цьому Укрзалізниця у своїх замовленнях першочергово надає перевагу вітчизняному виробнику.

Як зазначив генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк, неритмічність постачання запчастин, деталей і комплектуючих є проблемою для всіх господарств галузі, особливо для локомотивного та вагонного. Найгостріша потреба у колісних парах, тягових двигунах, не вистачає підшипників, кінцевих кранів, рукавів. Завдяки структурним перетворенням та зміні механізму постачання матеріалів очікується налагодити стабільне і своєчасне постачання матеріалів, що відповідають вимогам якості та безпеки.

Також у галузі приділятиметься увага раціональному використанню енергоресурсів, за цим слідкуватиме спеціальна інспекція.

 

 

 

версія для друку