українська російська англійська
Закон України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру вступив в силу
29.04.2014 | 12:50
Прес-служба Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 №1193-VII, скасовується необхідність погодження з державними органами здійснення господарської діяльності, на яку раніше потрібно було отримувати дозволи.

Законом забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, не внесених до переліку документів дозвільного характеру, затвердженого Законом України від 19 травня 2011 року №3392, за винятком випадків, визначених у сферах державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці, захисту економічної конкуренції, використання ядерної енергії.

Крім того, встановлена вимога, за якою дозвільний орган, що оформляє документ дозвільного характеру, здійснює всі необхідні дії щодо одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, без залучення суб'єкта господарювання.

До виключної компетенції адміністративного суду віднесено прийняття рішень щодо анулювання документа дозвільного характеру з підстав, визначених Законом.

В цілому Закон суттєво зменшує адміністративний тиск на суб’єктів господарювання, упорядковує кількість дозвільних документів та створює сприятливі умови для надходження інвестицій у країну.

З детальним переліком скасованих документів дозвільного характеру можна ознайомитися за посиланням  http://www.dkrp.gov.ua/info/3339 

 

 

 

версія для друку