українська російська англійська
На енергоблоці № 2 Рівненської АЕС впроваджено систему контролю протікань теплоносія першого контуру
29.04.2014 | 17:15
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Система контролю протікань теплоносія першого контуру впроваджена на енергоблоці № 2 Рівненської АЕС під час планово-попереджувального ремонту у лютому-березні 2014 року. Це ще одна система діагностування обладнання реакторної установки. Її встановлено на виконання заходів Комплексної  (зведеної)  програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

Про це повідомив заступник начальника служби налагоджування та випробувань устаткування – начальник відділу діагностики та віброналагоджування РАЕС Валерій Ковальчук.

«Зараз система знаходиться у дослідній експлуатації. Її основними функціями є виявлення протікань теплоносія першого контуру та їх локалізація», – окреслює призначення системи В. Ковальчук.

За його словами, виявлення дефекту на ранній стадії розвитку дозволяє підвищити рівень надійності та безпеки енергоблоку та запобігти руйнуванням у системі трубопроводів та  обладнання.

Система контролю протікань теплоносія першого контуру – це складний сучасний програмно-технічний комплекс. Його розробник – ПрАТ «СНВО Імпульс» (м. Сєвєродонецьк). Монтажні та пусконалагоджувальні роботи виконували фахівці Кузнецовського налагоджувально-монтажного підприємства «Електропівденмонтаж». На РАЕС підтверджують, що обладнання системи пройшло всі стадії випробувань у процесі виготовлення, що забезпечує можливість її подальшої надійної експлуатації на атомній електростанції.

«Комплексні випробування обладнання системи контролю протікань  теплоносія першого контуру енергоблоку № 2 ВП РАЕС засвідчили чітку та злагоджену роботу алгоритмів верхнього рівня програмного забезпечення. Дослідна експлуатація повинна підтвердити функціональність системи та надійність роботи обладнання», – каже Валерій Ковальчук.

На думку спеціалістів, питанню діагностування обладнання на Рівненській АЕС приділяється максимальна увага. Сьогодні РАЕС є лідером у впровадженні систем діагностики серед усіх атомних електростанцій ДП «НАЕК «Енергоатом». На чотирьох енергоблоках РАЕС у промисловій експлуатації сьогодні знаходяться десять систем, ще сім – у дослідній експлуатації.

Довідково

Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.

10 грудня 2010 року Держатомрегулювання України дало дозвіл на продовження терміну експлуатації енергоблоків №№ 1,2 РАЕС ще на 20 років: до 2030 і 2031 років відповідно.

версія для друку