українська російська англійська
Перший заступник Міністра закордонних справ перебуває з робочим візитом в Угорщині
29.04.2014 | 19:07
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

28-29 квітня ц. р. в Угорщині з робочим візитом перебуває Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко.

Н. Галібаренко взяла участь у зустрічі глав зовнішньополітичних відомств держав-членів Вишеградської групи та країн-учасниць ініціативиСхідне партнерство”, яка відбулася у Будапешті. Глави МЗС В-4+СхП обговорили актуальні завдання ініціативи СхП в період між двома самітами.

У своєму виступі Н. Галібаренко поінформувала про важливу роль СхП для поширення фундаментальних цінностей ЄС на країни-партнери, а також забезпечення політичної стабільності й економічного процвітання в регіоні. У контексті внутрішньополітичної ситуації в Україні учасники форуму наголосили на важливості поваги до суверенітету, територіальної цілісності держав у відповідності до основоположних принципів міжнародного права.

У рамках візиту відбулася зустріч глав зовнішньополітичних відомств держав-членів ГУАМ, за результатами якої був ухвалений спільний прес-реліз.

Під час перебування в Будапешті Н. Галібаренко провела двосторонню зустріч з Єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле. У центрі уваги переговорів були питання розвитку ситуації довкола України, європейської інтеграції нашої держави. Перший заступник керівника МЗС України поінформувала про бачення та шляхи виходу з кризи, зокрема у частині виконання українською стороною Женевських домовленостей з врегулювання ситуації в Україні від 17 квітня 2014 року. Ш. Фюле наголосив на рішучій підтримці ЄС територіальної цілісності України, готовності до підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, сприяння з боку ЄС у проведенні реформ.

Під час робочої вечері, яка відбулася напередодні в МЗС Угорщини, присутні обговорили перспективиСхідного партнерства” у світлі нових викликів безпеці на Європейському континенті.

 

 

версія для друку