українська російська англійська
У Лондоні триває Форум з питань повернення активів в Україну
30.04.2014 | 09:44
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Українська делегація на чолі з Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим взяла участь у відкритті Українського форуму з повернення активів. Він триватиме 29 та 30 квітня 2014 року. У відкритті Форуму також взяла участь Міністр внутрішніх справ Великої Британії Тереза Мей, Генеральний прокурор США Ерік Холдер, в. о. Генпрокурора України Олег Махніцький.

Арсен Аваков подякував Урядам Великої Британії та Сполучених Штатів Америки за ту увагу, що приділяється співробітництву з Україною у цей непростий для неї час, а також за можливість обговорити шляхи подальшої взаємодії між правоохоронними органами цих держав.

Міністерство внутрішніх справ України з радістю прийняло пропозицію щодо започаткування співробітництва у сфері повернення активів, які незаконно були виведені з українського обігу.

«Наше основне завданняце не тільки методологія на довгі роки, це жорсткий, неухильний і моментальний імператив: прямо зараз зробити все, щоб заблокувати ці кошти. Це те, чого я чекаю від нашого співробітництва у найближчий час і з чим звертаюся до вас», – підкреслив Міністр внутрішніх справ.

За його словами, співпраця правоохоронних органів кількох держав передбачає цілий ряд механізмів. Один із них – негайне застосування необхідних процедур переслідування на території тієї країни, де перебувають незаконно виведені з України активи. При цьому механізм взаємодії має передбачати навіть те, що не потрібно буде очікувати, поки в Україні будуть проведені передбачені законодавством процедури.

«Тільки так можна ефективно і швидко досягнути результату: заблокувати ті колосальні кошти, що були виведені з країни», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, правоохоронці поки що бачать лише фрагменти тієї злочинної діяльності, за допомогою якої гроші виводилися з України. Наприклад, у сфері нафтопродуктів обсяг зловживань сягав 25-26 мільярдів гривень або 4 мільярди доларів на рік. Проте, це лише один епізод, а їх є велика кількість.

«Вона настільки значна, що в нас не вистачає слідчих для компетентного розслідування. Ви можете уявити обсяги цих коштів. Ці гроші тиснуть. Власники цих грошей сидять у Російській Федерації і роблять все, щоб реставрувати режим», – наголосив Арсен Аваков.

 

 

версія для друку