українська російська англійська
У Мінінфраструктури обговорили безпеку дорожнього руху
30.04.2014 | 12:53
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Забезпечення безпеки дорожнього рухунайскладніше і найголовніше завдання Мінінфраструктури, Укртрансінспекції та громадськості. Про це йшлося під час спільного засідання Громадської ради при Укртрансінспекції та Комітету з питань автомобільного транспорту, шляхового господарства та безпеки дорожнього руху Громадської ради при Мінінфраструктури. У заході взяли участь Голова Укртрансінспекції Валерій Черненко, директор Департаменту безпеки Микола Горбаха, директор Департаменту автомобільного транспорту Дмитро Петухов, Перший заступник Голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємства Олександр Потімків, представники наукових та громадських організацій.

«Саме громадськість на репрезентативній основі, залучаючи найкращих фахівців, може взяти на себе виконання частини заходів для покращення стану галузі. Адже сьогодні як перевезення вантажів, так і пасажирські перевезення, у тому числі на таксі, потребують негайного реагування. Часу для реалізації завдань, поставлених перед нами, дуже мало, тому що стан безпеки дорожнього руху просто жахливий. Ми зобов’язані спільними зусиллями покращити ситуацію», - зазначив Валерій Черненко.

За його словами, сьогодні на ринку автомобільних перевезень працює велика кількість підприємств, що приходять з інших галузей та не розуміються у транспортному законодавстві.

«Нині транспортна галузь знаходиться у вкрай критичному стані, як у фінансовому, так і організаційному планах. На мою думку, не потрібно шукати унікальне українське рішення існуючих проблем, а рухатись цивілізованим шляхом, як пішли країни Європейського Союзу. Європейські регламенти №1071 та №1072 про встановлення спільних правил стосовно умов, яких потрібно дотримуватись для заняття діяльністю оператора автомобільних пасажирських та вантажних перевезень, взяти за основу та негайно реалізовувати в життя», - сказав Голова Укртрансінспекції.

Крім того, Валерій Черненко повідомив, що необхідно в найкоротші терміни створити реєстр перевізників та реєстр транспортних засобів та поєднати їх з реєстрами податкових, митних органів та Державтоінспекції.

«Це дозволить бачити, скільки на підприємстві реально стоїть автомобілів, які повинні сплачувати податки. Відповідно виникає протистоянняніхто не хоче платити. Я розумію, чому перевізники не хочуть легалізуватись та працювати в законодавчому полі, тому що вакханалія дозволяє ухилятися від податків. Але я зроблю все можливе, щоб припинити цей безлад», - підкреслив керівник Укртрансінспекції.

 

 

 

версія для друку