українська російська англійська
Україна і Узбекистан активізують економічне співробітництво в аграрній сфері
30.04.2014 | 15:33
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

30 квітня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Абдуалієвим. Міністр і Посол обговорили питання активізації економічного співробітництва, зокрема постачання сільськогосподарської продукції з України до Узбекистану, можливість спільного виробництва сільськогосподарської техніки.

Посол високо оцінив співпрацю між Україною та Узбекистаном та підтвердив намір підтримувати та розвивати відносини. Він наголосив: «Отримую багато запитань щодо ситуації в Україні з Узбекистану. Оскільки я постійно перебуваю в Україні і бачу, що відбувається на власні очі, то інформую узбецьку сторону про те, що ситуація  в країні є доволі спокійною. Зазначу, що між нашими країнами багато спільного. Маємо надію продовжувати роботу у галузі рослинництва, технологій та будівництва сільськогосподарської техніки. У свою чергу готові поділитися досвідом з проведення меліораційних робіт, який міг би бути корисним для південних регіонів України. Ми  надзвичайно високо оцінюємо науково-технічний потенціал України, особливо в галузі розведення гібридів зернових та селекційної роботи у тваринництві».

Ігор Швайка зі свого боку повідомив: «Метою зустрічі є намір продемонструвати, що ми зацікавлені в утримуванні зв’язків та торговельних відносин з Узбекистаном. У нас немає упередженого ставлення до іноземних компаній. Основними питаннями, які потрібно обговорити сьогодні, є поставка сільськогосподарської продукції до вашої країни, штучні перепони з боку Російської Федерації та активізація роботи у можливому спільному виробництві сільськогосподарської техніки. Також запрошуємо узбецькі компанії до України. В разі виникнення різноманітних перепон у налагодженні взаємовигідної співпраці звертайтесь, Мінагрополітики обіцяє реагувати якомога швидше».

Міністр відзначив, що Україна зацікавлена у постачанні сільськогосподарської техніки до Республіки Узбекистан та створенні спільного підприємства з подальшим сервісним обслуговуванням на території Республіки Узбекистан. Також маємо надію на поглиблення співпраці та обміну досвідом з підприємствами та науково-дослідними інституціями України і Республіки Узбекистан в галузі садівництва.

Наприкінці зустрічі Ігор Швайка запросив узбецьку делегацію взяти участь у Міжнародній виставці «Агро-2014».

Довідково

28.04.2014 р. інспекторами Россільгоспнагляду в залізничному пункті пропуску Гуково було призупинено рух транзитного вантажу - м'ясо птиці (5 вагонів у кількості 188,492 тонни) з України в Узбекистан.

 

версія для друку