українська російська англійська
МОН: Громадянам України законом гарантується право отримання освіти державною мовою або мовами національних меншин
30.04.2014 | 16:04
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У зв’язку з поширенням неправдивої інформації щодо планів Міністерства освіти і науки України «насильницького» переведення всіх навчальних закладів на українську мову навчання інформуємо, що такі заходи не планувалися й не плануються.

Міністерство у своїй роботі керується ст. 14 Закону України «Про освіту», згідно з якою розвиток мережі навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також ст. 20 Закону України «Про засади державної мовної політики», якою гарантується вільний вибір мови навчання громадянами України.

Громадянам України гарантується право отримання освіти державною мовою або мовами національних меншин. Це право забезпечується через мережу дошкільних дитячих установ, загальних середніх, позашкільних, професійно-технічних і вищих державних і комунальних навчальних закладів з українською або іншими мовами навчання, яка створюється відповідно до потреб громадян згідно із законодавством України про освіту.

В Україні забезпечено додержання норм статті 10 Конституції України, статті 20 Закону України «Про засади державної мовної політики» щодо всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, у тому числі в освіті, та вільного розвитку, використання і захисту російської та інших мов національних меншин України.

Нині в Україні функціонують 19 294 загальноосвітніх навчальних заклади, з них з українською мовою навчання – 16 045; російською – 1 275; румунською – 81; угорською – 67; кримськотатарською – 15; молдавською – 5; польською – 5.

 

 

 

версія для друку