українська російська англійська
Україна та Німеччина здійснюватимуть контроль та попередження розповсюдження АЧС
05.05.2014 | 11:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк провів робочу зустріч із Президентом МЕБ Доктором Карін Швабенбауер (Німеччина) щодо надання технічної допомоги від Німеччини та підписання Меморандуму про співпрацю між Україною та Німеччиною у галузі контролю хвороб тварин.

Нагадуємо, що у 2004 році було підписано Угоду про співробітництво у галузі ветеринарії між Міністерством аграрної політики України та Федеральним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини. Відповідно до цієї Угоди передбачено здійснення обміну експертами ветеринарної медицини, взаємна професійна підтримка та розбудова мережі діагностичних лабораторій.

Під час проведення робочої зустрічі Іван Бісюк поінформував про ситуацію в Україні щодо АЧС, ефективності проведених спільних заходів Держветфітослужби та інших Компетентних органів щодо локалізації, контролю та еридикації АЧС на території України.

Зі свого боку Головний ветеринарний інспектор Німеччини Карін Швабенбауер, зважаючи на випадки виникнення АЧС на території України, запропонувала реалізувати зазначену Угоду щодо контролю та попередження поширення АЧС.

Також під час зустрічі було обговорено питання реалізації розширеної Угоди за трьома напрямками: створення та проведення оцінки ризиків, розбудова національної мережі діагностичних лабораторій щодо АЧС, а також розробка стратегій контролю АЧС у дикій фауні та подвірних господарствах.

Угода про співробітництво між Україною та Німеччиною також буде реалізовуватися в рамках технічного інструменту допомоги ЄС TAIEX з метою здійснення навчання спеціалістів ветеринарної медицини, в тому числі і персоналу діагностичних лабораторій, обмін досвідом щодо контролю та попередження АЧС.

Розширена Угода буде підписана найближчим часом.

 

версія для друку