українська російська англійська
Власники тимчасових споруд не зобов'язані брати пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою
05.05.2014 | 12:25
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що власник тимчасової споруди зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору (укладеного із підприємством або балансоутримувачем).

На умовах договору власник тимчасової споруди може фінансувати утримання прилеглої до тимчасової споруди території шляхом оплати пайової участі з утримання у належному стані об'єкта благоустрою.

Водночас проведений територіальними органами Держпідприємництва України аналіз проблемних питань розвитку підприємництва у регіонах виявив, що рішеннями органів місцевого самоврядування в окремих регіонах встановлюється обов’язкова вимога для власників тимчасових споруд брати пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою.

Враховуючи викладене, Держпідприємництво України підготувало низку звернень до органів місцевого самоврядування та обласних прокуратур з пропозиціями скасувати рішення органів місцевого самоврядування, які суперечать принципам державної регуляторної політики або прийняті з порушенням установлених законом вимог.

 

версія для друку