українська російська англійська
Держпідприємництво: Підприємець вправі вибирати користуватися печаткою чи ні
05.05.2014 | 16:50
Прес-служба Державної служби регуляторної політики та розвитку підприємництва

Днями в. о. Президента України Олександр Турчинов підписав розроблений Держпідприємництвом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» (1206-VII от 15.04.2014). Тепер підприємці можуть самостійно визначати наявність у них печатки.

Законом, зокрема, передбачається:

1. Скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи–підприємця.

2. Внормування та розширення обсягу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації.

Так, наявність повноважень для вчинення правочинів від імені  юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет.

3. Здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом подання електронних документів без обов’язкового використання електронного цифрового підпису, використовуючи інші способи ідентифікації особи заявника.  Зокрема, це можуть бути способи, що використовуються у банківській сфері або, наприклад,  передавання файлу із зображенням, QR-коду, з використання IT-технологій та мобільного зв’язку.

4. Скасування обов’язкової наявності печатки у суб’єктів приватного права.

Як показує досвід розвинених країн, де печатки практично не використовуються,  їх легко можна підробити. Кращим підтвердженням законності документа є підпис, а виготовлення печаток лише забирає у підприємців час і гроші.

 

версія для друку