українська російська англійська
Майже 13 тисяч черкащан обрали безконтактний спосіб спілкування з Міндоходів
06.05.2014 | 10:27
Черкаська ОДА

Протягом січня-квітня 2014 року електронні цифрові підписи (ЕЦП) оформили 12 977 фізичних та юридичних осіб – платників податків Черкаської області. Сформовано майже 16 тисяч посилених сертифікатів відкритих ключів. Торік же за чотири місяці підрозділи реєстрації користувачів ГУ Міндоходів у Черкаській області видали лише 9 945 ЕЦП.

Як свідчить статистика ГУ Міндоходів в області, найактивнішими користувачами залишаються фізичні особи (9 794 або 75,5%).

Нагадаємо, що з 1 січня нинішнього року Акредитований центр сертифікації ключів перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. За словами фахівців Міндоходів, такий формат криптографічних повідомлень унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від сторонніх осіб.

Для зручності користувачів всі сертифікати, які були отримані до 1 січня 2014 року, також є дійсними протягом двох років із моменту їх отримання.

У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу http://acskidd.gov.ua.

Отримати безкоштовний електронний підпис можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів, яких на сьогодні в Україні діє 104. На Черкащині ЕЦП оформлюють відділ та пункти реєстрації користувачів, які працюють в обласному центрі, Золотоноші, Звенигородці та Умані при місцевих центрах обслуговування платників.

Загалом із початку створення АЦСК ІДД Міндоходів надано послуги електронного цифрового підпису майже 1,3 млн. клієнтам та сформовано близько 2,4 млн. посилених сертифікатів, у тому числі з початку 2014 року надано послуги 341 тис. клієнтам та сформовано майже 970 тис. посилених сертифікатів. Найбільшим попитом електронний сервіс користується у фізичних осіб (250 тис., що становить майже 75 % від загальної кількості клієнтів АЦСК ІДД Міндоходів).

 

версія для друку