українська російська англійська
У Мінекономрозвитку розглянуто низку проектів транскордонного співробітництва
06.05.2014 | 15:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

13 проектів з Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей були розглянуті 6 травня на засіданні Міжвідомчої комісії з питань транскордонного співробітництва. Проекти були запропоновані облдержадміністраціями для включення їх до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011-2015 роки, що дасть можливість приступити до їх реалізації.

«Мінекономрозвитку отримало 13 проектів транскордонного співробітництва: 7 – від Чернівецької області, 5 – від Івано-Франківської, 1 – від Закарпатської. Загальна сума проектів складає 65 млн. грн., у тому числі з Державного бюджету – 49,8 млн., а місцевого - 13,7 млн. грн. Усі проекти мають експертні висновки центральних органів виконавчої влади, відповідальних за реалізацію державної політики у цій сфері», - сказав Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

Він також зауважив, що до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва внесено низку змін, які, зокрема, стосуються її доповнення, удосконалено порядок проведення конкурсного відбору проектів.

На засіданні йшлося про необхідність під час розгляду проектів врахувати обмеження бюджетних коштів, зважаючи на складний час, і зосередити увагу на тих проектах, які дійсно необхідні і мають саме транскордонний характер, тобто спрямовані на розвиток міжрегіональних зв’язків,  що впливатимуть на покращення якості життя у регіонах. Втім, як було зазначено, Державний бюджет не єдине джерело фінансування таких проектів, є ще, щонайменше, три подібних джерела – державний фонд регіонального розвитку, державні цільові програми (які фінансуються відповідними центральними органами виконавчої влади), різноманітні проекти технічної допомоги, які також, серед іншого, спрямовані на розвиток транскордонного співробітництва.

«У нас є більше джерел, ніж тільки держбюджет, що сьогодні особливо важливо. Насамперед хотів би звернути увагу на технічну допомогу – адже зараз Європейський Союз готовий нам надавати підтримку. Ці питання весь час у роботі, постійно обговорюються, тому не повинно бути песимізму, що, мовляв, у бюджеті не вистачає коштів, і ми нічого робити не можемо. Ми можемо працювати, треба шукати можливості і я впевнений, ми будемо їх знаходити», - наголосив Анатолій Максюта. 

 

 

версія для друку