українська російська англійська
Міністр та Посол Казахстану обговорили співпрацю у харчовій промисловості, сільгоспмашинобудуванні та насінництві
07.05.2014 | 10:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

6 травня Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка провів зустріч з Послом Республіки Казахстан в Україні паном Турісбековим Заутбеком Каузбековичем.

Під час зустрічі Міністр України підняв питання щодо співпраці між країнами у галузях харчової промисловості, сільськогосподарського машинобудування та насінництва.

«Сьогодні ми готові робити все необхідне з нашого боку, аби нормалізувати відносини між нашими країнами. Зокрема, це стосується питання можливості відновлення доступу української молочної та кондитерської продукції без обмежень на ринок Республіки Казахстан», - відзначив Ігор Швайка.

Зі свого боку Посол подякував за можливість зустрічі. «Враховуючи довгу історію тісних взаємин між Україною та Казахстаном, ми готові разом розробити програму «Україна-Казахстан», в рамках якої можна започаткувати спільні регіональні поїздки для вивчення пріоритетних галузей подальшого співробітництва. Окрім того, з боку керівництва нашої держави є завдання реанімувати всі відносини з Україною. Тож ми маємо намір працювати над питанням відновлення попередніх об'ємів постачання до нашої країни української продукції», - відзначив пан Турісбеков.

Посол висловив готовність закуповувати українську сільськогосподарську техніку з огляду на її функціональність та відповідність потребам казахських сільгоспвиробників. Також під час зустрічі обговорювалося питання можливості виходу кожної з країн через організацію спільного виробництва на ринки третіх країн. Зокрема, Казахстан через Україну міг би отримати змогу постачати продукцію до Євросоюзу, а Україна через Казахстан – до Китаю.

Ігор Швайка запропонував розробити «дорожню карту» взаємин між Україною та Казахстаном на найближчі 2 роки та укласти двосторонню міжгалузеву угоду. «Українська сторона готова, у разі отримання інформації щодо конкретних потреб у сільськогосподарській техніці, здійснювати відповідні поставки до Республіки Казахстан. У галузі насінництва пропонуємо проводити обмін досвідом щодо впровадження технологій підвищення родючості ґрунту, у сфері науково-дослідних робіт, селекції, випробуванні сортів рослин та й взагалі сприяти розширенню торговельно-економічного співробітництва в агропромисловому комплексі між нашими країнами. Сподіваюся, те, що Казахстан є членом Митного союзу – не стане на перешкоді розвитку наших взаємин», - наголосив Ігор Швайка.

Довідково

Республікою Казахстан застосовано ряд обмежень щодо експорту української продукції. Зокрема:

- щодо поставок твердих сирів - 10.04.2014 Казахстаном зупинено реалізацію продукції 5 молокопереробних підприємств України (ТОВ «Гадячсир», ПАТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Техмолпром» Полтавської, «Охтирський сиркомбінат» філія ПП «Рось» Сумської та ПАТ «Золотоніський маслоробний завод» Черкаської областей);

- щодо поставок кондитерської продукції - 14.09.2011 Постановою Уряду Республіки Казахстан №1055 «Про введення захисних заходів відносно ввезення деяких видів кондитерських виробів» терміном до 14.09.2014 введено заходи, що призвели до значного скорочення поставок українських кондитерських виробів (карамель, шоколадні вироби).

 

версія для друку