українська російська англійська
Обговорено перспективи співпраці у сфері цивільного захисту між Україною та Ізраїлем
07.05.2014 | 14:33
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Питання подальшого розвитку та поглиблення співпраці України та Ізраїлю у сфері цивільного захисту населення обговорили 7 травня Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський і Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Реувен Дін Ель.

Під час зустрічі Сергій Бочковський відзначив, що Ізраїльважливий партнер для України, підтвердженням цьому є тривала співпраця як на міжурядовому, так і на міжвідомчому рівнях.

«Сьогоднішня наша зустріч є продовженням славної традиції співробітництва, мета якого полягає у зміцненні дружніх відносин з подальшим обміном досвідом між українськими та ізраїльськими рятувальниками», – сказав Сергій Бочковський.

Він запевнив почесного гостя у глибокій повазі та готовності Державної служби України з надзвичайних ситуацій будь-якої миті прийти на допомогу. Сергій Бочковський наголосив, що українські рятувальники мають багатий досвід участі в міжнародних гуманітарних операціях, зокрема з проведення пошуково-рятувальних робіт щодо надання медичної допомоги після землетрусів у Туреччині, Індії, Ірані, Пакистані, гасіння лісових пожеж в Росії, ліквідації наслідків паводка в Польщі. Протягом 1999-2013 рр. Україна надала гуманітарну допомогу 27-ми країнам світу, серед яких Афганістан, Алжир, Грузія, Ефіопія, Індія, Китай, Куба, Польща, Молдова, США, Туреччина, Філіппіни та інші.

Сторони погодилися, що катастрофи техногенного чи природного характеру не мають кордонів. Тому потрібно об’єднувати зусилля для боротьби з ними. Реувен Дін Ель, у свою чергу, підкреслив: співпраця з Україною має великий потенціал, який дозволить не лише ділитися передовим досвідом у сферах, що стосуються запобігання надзвичайним ситуаціям та подолання їх наслідків, а й сприятиме укріпленню добросусідських відносин обох держав.

«Найбільша проблема Ізраїлюдуже сухий теплий клімат. Маленький вогник може спричинити масштабну лісову пожежу, що здатна перетворити на попелище цілий ліс і навіть місто. Це тягне за собою величезні втратиматеріальні та, що найстрашніше, несе загрозу для життєдіяльності громадян. Тому у боротьбі з руйнівною силою стихії допомога сусідів безцінна», – зауважив Посол Ізраїлю.

Зі свого боку Сергій Бочковський також повідомив, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2014 р. №120, діяльність ДСНС України відтепер спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ.

 «Спрямування та координація діяльності ДСНС України через Міністра внутрішніх справ – крок на шляху до європейської інтеграції нашої держави. Це міжнародна практика, яка реалізується у більшості європейських країн, таких як Польща, Німеччина, Італія. Нині нашою головною метою є вдосконалення діяльності підрозділів ДСНС України, єднання, адже всі ми робимо одну спільну справу: рятуємо людські життя та майно, забезпечуємо захист від небезпек техногенного і природного характеру», – сказав Сергій Бочковський.

На завершення зустрічі сторони домовилися, що особовий склад ДСНС України подбає про безпеку життєдіяльності ізраїльських паломників, які прибудуть до м. Умань Черкаської області у вересні для святкування єврейського Нового року Рош-а-Шана.

версія для друку