українська російська англійська
«Енергоатом» та «Skoda JS» обговорили поглиблення співробітництва
15.05.2014 | 11:50
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

14 травня відбулась робоча зустріч делегації чеської компанії АТ «Škoda JS» та керівництва ДП НАЕК «Енергоатом». У зустрічі взяли участь з чеської сторони голова правліннягенеральний директор «Škoda JS» Мірослав Фіала, комерційний директор та його заступник – Мирослав Провод і Петер Луптачик; з боку НАЕК «Енергоатом» - президент Юрій Недашковський, перший віце-президенттехнічний директор Олександр Шавлаков, директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук та інші керівники Компанії.

Наголосивши на багаторічній успішній співпраці очільники компаній обговорили можливості розширення напрямів співробітництва, зокрема – у сфері інжинірингових послуг. Цей напрямок у діяльності «Škoda JS» склав 54% за підсумками діяльності у 2013 році.

Нагадаємо, що АТ «Škoda JS» постачає ДП НАЕК «Енергоатом» енергетичне обладнання, зокрема приводи ШЕМ та СГІУ (програмно-технічний комплекс систем групового та індивідуального управління) на АЕС України.

Наразі виконуються контракти з АТ «Škoda JS» з поставок стелажів ущільненого зберігання відпрацьованого ядерного палива для ЗАЕС та РАЕС та  поставок графітових прокладок для всіх українських АЕС, що входять в структуру ДП НАЕК «Енергоатом».

У 2011 році укладено контракти на постачання графітових та нікелевих прокладок для українських АЕС та контракт на постачання стелажів ущільненого зберігання відпрацьованого ядерного палива для ЗАЕС. Для успішної реалізації контрактів ДП НАЕК «Енергоатом» спільно з  АТ «Škoda» співпрацюють з Чеським експортним банком.

Між ДП НАЕК «Енергоатом» та АТ «Škoda JS» існує домовленість щодо постачання обладнання до 2015 року. Також АТ «Škoda JS» зацікавлено у реалізації проектів з модернізації полярних кранів з постачання контейнерів для відпрацьованого палива і високоактивних відходів.

Довідка

Окремий підрозділ чеської компанії ŠKODA – «Škoda JS» працює в сфері  ядерного машинобудування. За цей час виготовлено 21 комплект обладнання (насамперед, йдеться про корпуси атомних реакторів) для ВВЕР- 440, 3 комплекти - для ВВЕР-1000 і 850 приводів «Шем». Крім того, компанія виробляє контейнери для зберігання високоактивних відходів та транспортування ядерного палива, а також цілу низку іншого обладнання для атомної енергетики.

Підприємства компанії «Škoda JS» поставляють на українські АЕС високоточне обладнання, зокрема системи управління захистом реактора. На сьогодні Енергоатом є одним з найбільших замовників компанії.

версія для друку