українська російська англійська
Японія надасть Україні допомогу для вирішення проблем переселенців із Криму
15.05.2014 | 19:59
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Японія запропонувала Україні свою підтримку в питанні надання допомоги жителям АР Крим, які переїхали на тимчасове проживання на материкову частину України. Відповідної домовленості досягнуто під час зустрічі Міністра соціальної політики Людмили Денісової і Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Тоічі Саката.

Зокрема, Людмила Денісова поінформувала пана Тоічі Саката, що всім кримчанам, які прибули в інші регіони України, оперативно надаються всі види соціальної підтримки – здійснюються виплати пенсіонерам, безробітним, сім’ям з дітьми, одиноким матерям, ветеранам, а також іншим соціально вразливим категоріям громадян. Крім того, за словами Міністра, жителям півострову, які знаходяться на обліку в центрах зайнятості, допомагають із працевлаштуванням, сім’ям, що потрапили в складні життєві обставини, надають соціальний супровід.

Водночас, наголосила Міністр, залишаються проблеми тих кримчан, які не прийняли громадянства Росії і перебувають на окупованій території. „Наразі між Україною і Кримом ускладнено автомобільне і залізничне сполучення, крім того, існує проблема із постачанням води на півострів, є загроза врожаю, зірвано курортний сезон”, – зауважила Людмила Денісова.

У свою чергу пан Посол зазначив, що Японія три роки тому пережила один з наймасштабніших землетрусів, через який 500 тис. людей стали біженцями. Крім того, 270 тис. громадян до сих пір перебувають у тимчасово наданому житлі. Він запевнив Міністра, що, спираючись на цей печальний досвід, його країна всіляко допомагатиме Україні у розв’язанні складної ситуації.

Людмила Денісова подякувала Тоічі Саката за таку підтримку і зазначила, що Україна вже співробітничає з окремими міжнародними організаціями у питанні допомоги переселенцям з Криму. „Сьогодні ми рятуємо Україну усім світом. Ми раді будь-якій допомозі, адже зараз кримчанам потрібні медикаменти, одяг, продукти харчування”, – підкреслила вона.

 

версія для друку