українська російська англійська
Женевські перемовини: Олег Мусій зустрівся з Міністром охорони здоров'я США Кетлін Себеліус
20.05.2014 | 11:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

США — одна з найбільших економік (і, відповідно, систем охорони здоров’я) світу, найпотужніший принципал та донор системи Об’єднаних Націй, складовою якої є Всесвітня організація охорони здоров’я. Тож не дивно, що протягом роботи Всесвітніх асамблей охорони здоров’я у голови делегації США чи не такий же напружений графік роботи, як у вищого керівництва ВООЗ, — тим паче приємно і важливо, що зустріч з українською делегацією була ініційована саме американською стороною.

Кетлін Себеліус пояснила це не лише тим, що Україна нині знаходиться на вістрі геополітичного протистояння, за яким із затамованим подихом спостерігає увесь світ, але й значним особистим внеском Олега Мусія у справу Майдану та боротьбу українського народу за власне достойне майбуття. Вона окреслила виклики сьогодення у сфері охорони здоров’я, які найбільше непокоять США. Над світом знову нависла загроза поліомієліту — для боротьби з ним США готові надати Україні необхідну допомогу в сфері вакцинації. Боротьба з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом винесена українською владою в пріоритет — у США це знають і схвалюють таку позицію. З огляду на виявлення нових захворювань, слід ширше залучати партнерство у міжсекторальному форматі. Дедалі більшої актуальності набуває проблема глобальної безпеки в сфері охорони здоров’я.

Олег Мусій підтвердив, що від нових та досить неочікуваних видів глобальної агресії населення страждає як безпосередньо, так і опосередковано — через послаблення доступу до медичної допомоги. Цьому є сумні приклади: позбавлення доступу пацієнтів до замісної терапії у Криму, напади на медичних працівників на Донбасі тощо. Також він спростував шкідливий стереотип, що українська влада начебто занадто повільно і нерішуче приборкує прояви тероризму та сепаратизму, які інспіруються в Україні ззовні агресивно налаштованою сусідньою державою. Але пріоритет для Українизбереження максимальної кількості людських життів. Саме людське життя є для нової України найвищою цінністю.

Міністр охорони здоров’я України висловив глибоку вдячність своїй американській колезі, а в її особіСполученим Штатам, Президенту США та його Адміністрації за активну та всебічну солідарну підтримку України, відчутну гуманітарну, технічну та фінансову допомогу. Завдяки плідному міжнародному партнерству, Україною досягнуто реальних успіхів на рівні регіону Східної Європи щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Незважаючи на те, що протягом останніх 3-4 років в Україні злочинними зусиллями минулої влади роздмухувалася активна антивакцинальна кампанія (сумна символіка: саме у Краматорську 2008 року трапився сумнозвісний випадок смерті дитини після вакцинації, — а тепер там тривають бойові дії), нова українська влада рішуче налаштована на відновлення обертів імунопрофілактики. Певні зрушення на цьому шляху вже є: охоплення вакцинацією проти поліомієліту за останній час збільшилося з 36 до 56%.

На закінчення зустрічі Олег Мусій висловив переконання у тому, що гострі проблеми буде розв’язано і на українській землі знову запанує мир та злагода, — а також пообіцяв докласти усіх можливих зусиль, щоб створити в Україні нову передову систему охорони здоров’я, яка відповідатиме кращим міжнародним стандартам і буде стратегічно налаштована на інтереси пацієнта.

версія для друку