українська російська англійська
Проведення ЗНО-2014 в Україні відбудеться, але із змінами у Луганській і Донецькій областях
20.05.2014 | 17:50
Прес-служба Міністерства освіти і науки

«Від імені Уряду хочу акцентувати увагу на тому, що ми зробимо все можливе, щоб у цьому році проведення незалежного оцінювання знань було здійснено на найвищому рівні з уваги на всі існуючі форс-мажорні суспільно-політичні обставини», - наголосив Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України про стан підготовки до проведення ЗНО-2014.

Брифінг відбувся за результатами міжвідомчої наради за участю МОН, Мінфіну, МВС, СБУ, Держспецзв’язку, Мініфраструктури, МОЗ, УЦОЯО та низки інших служб. Представник кожного міністерства доповів про стан готовності проведення незалежного оцінювання й отримав відповідні доручення, які будуть ретельно контролюватися на рівні Кабміну.

За словами Віце-прем'єр-міністра, Міністерство фінансів перерахувало всі належні кошти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання. «Є питання до Держказначейства. Ми його будемо вирішувати, аби були оплачені вчасно усі потрібні платежі», - зазначив він. У свою чергу  Міністерство внутрішніх справ та Служба безпеки України отримали завдання забезпечити як фізичну безпеку місць тестування, так і безпеку учасників – і дітей, і педагогів. Завданням Міністерства охорони здоров’я  є  організація цілодобового чергування на відповідних пунктах, а також контроль за видачею відповідних довідок, що дозволяють дітям перенести тестування.

Окремо Віце-прем'єр-міністр зупинився на питанні проведення ЗНО у Криму, Луганській та Донецькій областях.

«Під час перереєстрації 600 кримських дітей виявили бажання пройти тестування на материковій частині України. Ми проаналізували з Міністерством інфраструктури можливість безперебійного сполучення з Кримом і дійшли висновку рекомендувати цим дітям завчасно прибути на материкову частину, оскільки з 1 червня можливі деякі ускладнення  графіку  транспортного сполучення», - наголосив Олександр Сич.

Також Віце-прем’єр підкреслив, що через складну суспільно-політичну ситуацію, можливі загрози  життю та здоров'ю дітей, і у зв'язку з неможливістю доставки тестових завдань до місць тестування та дотримання їх  конфіденційності  Міністерству освіти і науки та Центру оцінювання якості освіти  рекомендовано передбачити  перенесення тестування з основної на додаткову для випускників шкіл Луганської та Донецької областей.

Спікером на брифінгу також виступив  директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, який заявив про готовність Центру до проведення ЗНО на всій території України. За його словами,  для участі у зовнішньому оцінюванні зареєструвалось 297 тис. осіб.

Ігор Лікарчук зазначив, що рішення, прийняте на нараді у Віце-прем’єр міністра із урахуванням всіх загроз і проблем, дає підстави для перенесення зовнішнього оцінювання у Донецькій і Луганській областях із основної сесії (3-27 червня) на додаткову (11-27 липня).

Відтак, із завтрашнього дня і до 5 липня для всіх абітурієнтів Донецької та Луганської областей на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкритий сервіс перереєстрації на їхніх он-лайн сторінках. «Тобто абітурієнти Донецької і Луганської областей отримають змогу вибрати чи проходити зовнішнє оцінювання за місцем проживання чи в інших областях України. Але це стосується лише абітурієнтів Луганської і Донецької областей», - наголосив директор УЦОЯО.

Для всіх інших областей України зовнішнє незалежне оцінювання буде проходити за тим графіком, який був оголошений раніше. Випускники шкіл  вже усі  отримали  запрошення, в якому вказані дата того чи іншого тестування, пункт тестування та його адреса.

 

версія для друку