українська російська англійська
В. Гройсман: Заходи у сфері спрощення дозвільно-погоджувальних процедур і держархбудконтролю вже дають результати
21.05.2014 | 09:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Загальна площа новозбудованого та реконструйованого житла у першому кварталі 2014 року більш ніж на 47% перевищила аналогічний показник першого кварталу минулого року. Про це свідчить офіційна статистика, оприлюднена Держстатом, згідно з якою загальна площа прийнятого в експлуатацію житла  склала 2 млн. 51 тис. квадратних метрів.

Найбільше зростання обсягів збудованого житла відзначається у Івано-Франківській – у 2,6 рази, Київській та Львівській – у 2,2 рази областях.

Основним інвестором будівництва житла залишається населення – 1,2 млн. м кв. або майже 60% прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках. Серед збудованих квартир майже дві третини - однокімнатні та двокімнатні  - ті, що користуються найбільшим попитом населення.

Як прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, такий результат є наслідком комплексу заходів, які впроваджує Мінрегіон як в сфері спрощення дозвільно-погоджувальних процедур, так і державного архітектурно-будівельного контролю.

«З приходом нового Уряду основна увага була приділена імплементації положень законодавства в сфері містобудівної діяльності на місцях. Міністерством були розроблені та направлені в регіони офіційні роз’яснення щодо окремих положень, неоднозначне трактування яких призводило до ускладнень. Разом із Конфедерацією будівельників України проведено низку семінарів та круглих столів. Окрім того, вжито заходів щодо зміцнення керівної ланки Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю і її територіальних органів і наповнення їх складу кваліфікованими фахівцями», - сказав Володимир Гройсман. Він додав, що все це в комплексі дало змогу багатьом забудовникам ввести в експлуатацію те житло, яке не вдавалось ввести з різних причин останнім часом.

«Ми поступово наводимо лад в системі взаємовідносин забудовника і держархбудконтролю. Функції останнього в свій час забрали від органів місцевого самоврядування, централізували, все замкнули на держархбудінспекції в Києві. Це породило багато чинників, які негативно вплинули на розвиток будівельної діяльності. Новим Урядом було прийняте рішення демонтувати систему, створену попередньою владою, яка обмежувала функції і права місцевого самоврядування. Уряд вже передав на розгляд парламенту законопроект щодо реформування системи держархбудконтролю. Цим законом ми передамо основні функції архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування, залишивши за центральним органом лише державний нагляд», - прокоментував Володимир Гройсман.

 

версія для друку