українська російська англійська
В «Енергоатомі» створено Центр із впровадження нової моделі ринку електроенергії
21.05.2014 | 11:04
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

На Державному підприємстві «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено Центр із впровадження нової моделі ринку електроенергії. Він опікуватиметься як технічними питаннями роботи АЕС та інших виробничих потужностей, що входять до складу «Енергоатома», розробкою необхідних нормативних документів, так і питаннями підготовки державної компанії до роботи в нових ринкових умовах.

Як відомо, згідно із чинним законодавством в рамках лібералізації та гармонізації з європейськими директивами в енергетичній сфері, до 2017 року ринок електроенергії України має перейти на нову модель функціонування на конкурентних засадах замість наявної, де обсяги виробництва та тарифи для генерації визначає не споживач, а держава.

Колишній директор ДП «Енергоринок» Сергій Бедін та колишній заступник директора цієї компанії Костянтин Петриковець призначені на аналогічні посади в Центр із впровадження нової моделі ринку ДП НАЕК «Енергоатом».  «Це –  фахівці із досвідом роботи як в державних, так і в приватних енергокомпаніях. Вони знають сильні та слабкі місця, зони ризику й «Енергоатома», і його основного конкурента – ДТЕК. Я ставлю перед ними завдання створити умови для реформування атомної компанії задля успішної роботи в нових конкурентних умовах», - повідомив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський.

Перед «Енергоатомом», за словами Юрія Недашковського,  сьогодні стоїть глобальне завдання: навчитися не лише розумно та ощадливо витрачати тарифні кошти, але й заробляти їх самотужки, продаючи електроенергію на ринку. Для цього, зауважив президент НАЕК «Енергоатом», необхідні й оптимізація та дебюрократизація супутніх виробничих процесів, і створення нових маркетингових служб, котрі опікуватимуться розрахунками за договорами, пошуком споживачів, аналізом зовнішніх ринків та укладанням ф’ючерсних угод.

 

версія для друку