українська російська англійська
Заява МЗС щодо прийняття Верховною Радою України Меморандуму порозуміння й миру
21.05.2014 | 11:20
Прес-служба Міністерства закордонних справ

20 травня 2014 року Верховна Рада України схвалила Меморандум порозуміння й миру. Документ був підтриманий представниками коаліційної більшості та опозиції.

Меморандум закликає всіх громадян та політичні сили України об’єднатися заради побудови демократичної, незалежної і єдиної держави.

У документі висловлюється підтримка проведення чесних, прозорих та демократичних виборів Президента України 25 травня ц.р. і міститься звернення до всіх громадян держави взяти участь у вільному голосуванні.

Засуджено протиправне застосування зброї і насильства.

У Меморандумі визначені основні напрями невідкладного проведення конституційної реформи, що спиратиметься на принцип децентралізації влади, окреслено принципи мовної політики, згідно з якими поруч з конституційним статусом української мови, як державної, Верховна Рада забезпечить гарантування статусу російської мови, міститься зобов’язання прийняти Закон України «Про місцеві референдуми».

Прийняття Меморандуму як акта широкого політичного компромісу стало результатом започаткованих Україною серії загальнонаціональних «круглих столів» національної єдності, що відбулися в Києві та Харкові, і будуть продовжені, зокрема, сьогодні в Миколаєві.

Україна послідовно виконує Женевські домовленості від 17 квітня.

Закликаємо всі сторони Женевської заяви підтримати процес порозуміння і злагоди в Україні.

Від Російської Федерації очікуємо вжиття реальних кроків для деескалації ситуації у східних областях нашої держави, негайного відведення військ від кордону з Україною, відмови він практики підтримки терористичних угруповань та сепаратизму, припинення антиукраїнської риторики.

 

 

 

 

 

версія для друку