українська російська англійська
У Мінекономрозвитку обговорюють основні заходи для стабілізації ситуації у промисловій галузі
21.05.2014 | 12:24
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Необхідно вживати невідкладних дієвих, системних і узгоджених дій з боку держави, промисловців, науковців, громадськості, аби уже протягом нинішнього року зупинити негативні тенденції в окремих виробничих галузях і підприємствах, що стане початком позитивних тенденцій у вітчизняній економіці загалом. Про це йшлося на оперативній робочій нараді у Мінекономрозвитку щодо стану окремих галузей промисловості в сучасних умовах. Проведення наради викликано нагальною потребою вирішити непросту економічну ситуацію, що склалася у промисловому секторі економіки.

«Треба обговорити проблеми функціонування промисловості в сучасних умовах і визначити конкретні заходи, які сприятимуть стабілізації в окремих галузях», – сказав директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Віталій Кравченко.

Він наголосив, що знайти реальні й дієві шляхи та механізми здійснення швидких позитивних змін у промисловому секторі треба якнайшвидше, адже промисловість України формує 21% вітчизняного ВВП, а підприємства промисловості забезпечують понад 40% валютних надходжень до країни. Між тим, на початок 2014 року зберігається негативна динаміка у промисловому виробництві: серед регіонів України зростання індексу промислової продукції забезпечено лише у 6 областях, а зниження – у 19. Спад промислового виробництва зафіксований майже в усіх галузях переробної промисловості – металургійній, хімічній, легкій, деревообробній та  машинобудівній. Серед негативних чинників, що впливають на розвиток промисловості, такі: вона залишається залежною від розвитку економік інших країн, економічна ситуація в нашій країні ускладнена політичними процесами, відбулася руйнація виробничих зв’язків із країнами СНД – основним промисловим партнером України, іноземні інвестори зайняли очікувальну позицію щодо вкладання коштів у промисловість України, тоді як вітчизняні виробники відчувають гострий дефіцит кредитно-інвестиційної підтримки.

Проаналізувавши стан і проблемні питання розвитку галузей промисловості, були окреслені основні напрями їх подальшого розвитку, обговорені перспективи промислової кооперації з країнами СНД та Європейського Союзу, визначені можливості для залучення інвестиційних ресурсів, які сприятимуть створенню нових і модернізації вже існуючих промислових виробництв. Також було наголошено: скорегувати програму розвитку промисловості у напрямку її кардинальної модернізації – одне з першочергових завдань, яке ставить сьогодні перед собою Уряд. 

 

версія для друку