українська російська англійська
Україна та Польща обмінялися досвідом дерегуляції транскордонних транспортних перевезень
21.05.2014 | 16:36
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Особливої актуальності у контексті розвитку українського експорту в Європу набуває спрощення транспортних перевезень через українсько-польський кордон.

Негативні фактори та перешкоди у прикордонної торгівлі та на шляху спрощення митних процедур обговорили представники українського та польського бізнесу на ІІ-й Польсько-українській конференції з питань транскордонних транспортних перевезень.

Крім того, українські підприємці недостатньо проінформовані у питаннях експорту в країни Європи. Лише половина вантажівок перевозять вантаж через українсько-польський кордон. Інша ж частина долає шлях у Європу без товару через недостатньо розвинуті логістичні потоки.

На конференції були присутні представники Держпідприємництва, митних органів України та Польщі, посол до Сейму, лідери місцевого самоврядування Республіки Польща та України, професура.

Представники польської та української митниці визначили нові бачення взаємодії з підприємцями у світлі українсько-європейської співпраці. Науковці обох країн представили ідеї реалізації нових підходів в управлінські процеси у сфері державно-приватного партнерства.

Разом з цим, завідувач Сектору Держпідприємництва у Волинській області, кандидат наук Олег Савчук звернув увагу, що державні служби повинні опрацювати шляхи спрощення митних процедур та дерегуляції нормативно-правових бар’єрів на шляху розвитку підприємництва та торгівлі між Україною і ЄС.

Держпідприємництво залучило до цієї роботи і представників громадськості.

Голова Громадської ради при Держпідприємництві України Павло Міхайліді та голова Громадського комітету транспортної безпеки Юрій Папіровий від імені підприємців виступили з пропозиціями співпраці у сфері дерегуляції господарських відносин.

Павло Міхайліді розповів про співпрацю Держпідприємництва з бізнес-асоціаціями, створення умов для розвитку підприємництва в міжнародних транспортних перевезеннях тощо.

Крім того, Юрій Папіровий наголосив на безпеці дорожнього руху та на важливості обміну досвіду по будівництву пунктів відпочинку для водіїв, які відповідають європейським цінностям.

Директор департаменту Держпідприємництва України Олександр Андрєєв ініціював створення робочої комісії на базі Держпідприємництва із залученням представників Міністерства інфраструктури та митних служб. Комісія повинна займатися дерегуляцією нормативних бар’єрів, що регламентують прикордонну торгівлю, експортні та імпортні операції.

Результати роботи і конкретні заходи дозволять зменшити кількість дозволів та ліцензій у сфері зовнішньоекономічної діяльності і, як наслідок, стати новим напрямом роботи у взаємодії з підприємцями України та Польщі.

версія для друку