українська російська англійська
Мінсоцполітики заручилося підтримкою ООН
21.05.2014 | 18:45
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Мінсоцполітики домовилося з ООН про співпрацю щодо реформування сектору соціальної сфери в Україні. Відповідне рішення було прийнято під час спільної зустрічі заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович і представників ПРООН: Ініти Пауловіца – заступника Постійного представника ПРООН в Україні, Юлії Щербініної – старшого програмного менеджера ПРООН в Україні, Аделін Гоне – радника програм ПРООН, а також Олени Іванової – керівника Проекту ПРООН „Підтримка реформи соціального сектору в Україні”.

„Допомога експертів проекту ПРООН має для нас велике значення, особливо у питанні надання соціальних послуг. Передусім, це стосується вразливих верств населення, зокрема, людей похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів”, – сказала Наталія Федорович. Вона зазначила, що для забезпечення належного соцзахисту таких громадян в Україні діє розгалужена мережа спеціальних закладів, удосконалюється надання соціальних послуг, а також запроваджуються нові.

„За безпосередньої підтримки ООН лише минулого року розроблено низку нормативно-правових актів, проведено навчальні заходи, конференції. Наразі робота з реформування системи надання соціальних послуг триває”, – поінформувала заступник Міністра. Вона запевнила, що Мінсоцполітики готове продовжити роботу з реалізації проекту, зокрема, планується впровадити пілотні моделі інформування громадськості про соціальні та реабілітаційні послуги, й надалі розробляти проекти нормативно-правових актів, методичних рекомендацій.

Крім того, за словами Наталії Федорович, Мінсоцполітики заручилося підтримкою ООН у питанні допомоги переселенцям з Криму, Донецької і Луганської областей.

„Сьогодні кримчани, які переїхали на материкову частину України, мають тимчасове місце проживання, діти ходять до школи та дитсадків, багатьом переселенцям надана можливість працевлаштуватися і навіть відкрити власний бізнес. Ті, хто залишився на території Криму і відмовився приймати російське громадянство, можуть отримувати належні їм виплати у Херсонській області”, – сказала Наталія Федорович.

Водночас, за словами заступника Міністра, у зв’язку з останніми подіями на сході Україна стикнулася з багатьма проблемами. По-перше, неможливість здійснювати виплати державної соціальної допомоги. По-друге, організація допомоги людям з особливими потребами. І, нарешті, по-третє, безпечне перебування дітей в цих регіонах.

Заступник Міністра відзначила, що керівництво Донецької та Луганської областей робить все можливе, аби кожен громадянин цього регіону був захищеним. „Безумовно, права донеччан та луганчан порушені. Аби виправити цю ситуацію, Мінсоцполітики підготує відповідний законопроект, який би захистив таких громадян”, – підкреслила вона.

версія для друку