українська російська англійська
Олександр Сич: Культурна політика має погоджуватися з громадою
22.05.2014 | 10:26
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Політику в сфері культури нереально модернізувати в інтересах громади без її активної участі. Це стосується не лише механізмів прийняття державних рішень або концептуальних підходів, але й радикальної зміни в ставленні суспільства до самої культури. Про це Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич заявив під час засідання громадської експертної ради з питань культури при Віце-прем’єр-міністрові за участі Павла Гудімова (культурний холдинг «Гудімов арт-проект»), Катерини Ботанової (Центр сучасного мистецтва), Олесі Островської-Лютої (Мінкультури), Олександра Буценка (Український центр культурних досліджень при Мінкультури), Миколи Скиби (Агенція культурних стратегій), Андрія Різоля (компанія «Вавілон»), Тетяни Ярошенко (наукова бібліотека НаУКМА), Ігоря Щербакова (Національна спілка композиторів України) та Юрія Рибачука (тижневик «Коментарі»), Людмила Гарбуз (радник Віце-прем’єр-міністра з питань культури).

Урядовець закликав експертну громадськість неухильно нагадувати владі про непересічний державницький потенціал культури. «Всі, хто працюють у даній царині, мають довести і чиновникам, і суспільству, що культурна політика є не менш важливою, ніж оборонна. У свою чергу, Міністерству культури слід оновити стратегію культурної політики, його головним завданням має стати сприяння творенню культури», - наголосив Олександр Сич.

Учасники наради дійшли згоди, що Україна потребує нової стратегії гуманітарного розвитку, яка охоплювала б як внутрішню культурну політику, так і просування української культури за кордоном. «Замало лише тактичного реагування на вже існуючі проблеми – безумовно, слід визначитися з метою культурної політики і стратегічними механізмами втілення її в життя. У цій сфері не можна відмовлятися ні від аналізу усіх попередніх напрацювань, ні від урахування європейського та світового досвіду. Особливу надію покладаємо на взаємодію із громадськими експертними колами та розвиток приватно-державного партнерства», - підсумував Олександр Сич.

 

 

 

 

версія для друку