українська російська англійська
Аудит Білоцерківського національного аграрного університету виявив численні порушення
26.05.2014 | 17:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Під час аудиту діяльності Білоцерківського національного аграрного університету, який було здійснено за дорученням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки, були виявлені численні порушення. Наразі матеріали аудиту направлені до Генеральної прокуратури України для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

Управлінням внутрішнього аудиту Мінагрополітики проведено плановий аудит відповідності Білоцерківського національного аграрного університету за період з 01.01.2012 – 31.12.2013, який засвідчив факти недотримання вимог нормативно-правових актів, порушення і недоліків в організації надання платних освітніх та інших послуг, а також збереження та використання державного майна.

Так, протягом досліджуваного періоду у Білоцерківському НАУ мали місце негативні тенденції щодо зменшення посівних площ зернових та технічних культур, які забезпечували виробництво університетом основних видів товарної продукції та рослинництва.

Було виявлено, що у 2013 році, незважаючи на збільшення урожайності зернових та зернобобових культур з одного гектара, внаслідок скорочення посівних площ відбулось зменшення обсягів їх валового збору. Також при укладанні і виконанні договору про спільний обробіток земельної ділянки, встановлено штучне заниження частки університету, що призвело до нерівного розподілу отриманого прибутку та фінансових втрат.

Окрім того, виявлено факти заниження цін при реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва для окремих суб’єктів господарювання, у порівнянні з ринковими. Ціни на продукцію не були підтверджені відповідними розрахунками, які б базувалися на економічно обґрунтованих витратах, пов’язаних з їх наданням, внаслідок чого, не забезпечувалось дотримання вимог порядку надання освітніх та інших платних послуг.

З метою підвищення рівня внутрішнього контролю, запобігання фактів неефективного і не результативного використання бюджетних коштів та державного майна закладів освіти Мінагрополітики України, запроваджено ряд заходів з удосконалення системи управління та механізмів мінімізації ризиків, що негативно впливають на досягнення поставленої мети.

Наразі матеріали внутрішнього аудиту Білоцерківського національного аграрного університету направлені до Генеральної прокуратури України для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

 

версія для друку