українська російська англійська
НКЦПФР вдосконалює аспекти сертифікації спеціалістів з фондового ринку
29.05.2014 | 10:08
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має намір вдосконалити вимоги до сертифікації фахівців з питань фондового ринку та спростити цю процедуру. Так, регулятор схвалив проекти рішень «Про затвердження Змін до Положення про сертифікацію фахівців з питань фондового ринку» та «Про внесення змін до рішення ДКЦПФР від 13.12.2001 року № 382 «Щодо порядку продовження терміну дії та отримання сертифікатів особами, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні» на своєму плановому засіданні 27 травня 2014 року.

«Зміни до цих двох документів внесено з метою вдосконалення процесу сертифікації осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні, й задля приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства», – пояснив директор Департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР Максим Лібанов.

Оновленим Положенням, зокрема, змінено перелік документів, що подаються для отримання сертифіката, – із необхідних одинадцяти залишилося дев’ять – для зручності аплікантів. Окрім того, копії документів, які подаються на сертифікацію, та підписи заявника на документах мають бути засвідчені юридичною особою-роботодавцем або в установленому законодавством порядку. При цьому також спрощено процес подачі інформації до регулятора у разі змін у відомостях стосовно трудової діяльності фізичної особи – відтепер достатньо протягом п’яти робочих днів з дня виникнення таких змін розкрити інформацію на сайті НКЦПФР; більше не потрібно особисто надавати такі відомості Комісії. Також Положенням розширено перелік підстав для повернення документів заявнику без розгляду. Наприклад, якщо заявник обіймає керівну посаду підприємства, якому з вини цього керівника було анульовано ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, то такому заявнику буде відмовлено у праві отримати сертифікат, якщо з моменту його анулювання пройшло менше двох років.

Стосовно документа щодо внесення змін до рішення ДКЦПФР, то регулятор запропонував змінити його назву на «Щодо порядку проходження навчання фахівцями з питань фондового ринку» й привести у відповідність до чинного законодавства. У такий спосіб очікується полегшити процес пошуку усіма зацікавленими особами нормативно-правових документів щодо сертифікації спеціалістів.

Обидва документи будуть оприлюднені на сайті регулятора з метою публічного обговорення.

 

версія для друку