українська російська англійська
МЗС інформує про результати чергового відкритого засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні
29.05.2014 | 15:46
Прес-служба Міністерства закордонних справ

28 травня відбулося чергове відкрите засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні, скликане за ініціативою Великої Британії для обговорення становища в нашій державі в контексті результатів дострокових президентських виборів 25 травня 2014 р.

Захід розпочався з брифінгу Заступника Генерального секретаря ООН Джелтмана, в ході якого членів РБ ООН було ознайомлено з ситуацією в Україні, насамперед на сході держави. Джелтман повідомив про телефонне привітання Бан Кі-муном П.О.Порошенка з отриманням переконливого мандату від народу.

У загальному обговоренні взяли участь усі делегації держав-членів РБ ООН, а також Постійний представник делегації України при ООН.

Виступи переважної більшості делегацій містили привітання на адресу народу та Уряду України з нагоди успішного проведення президентських виборів та обрання П.О.Порошенка на посаду Президента України. Члени РБ ООН відзначили важливість присутності на виборах значної кількості міжнародних спостерігачів, у т.ч. представників міжнародних організацій.

Переважна більшість членів РБ ООН засудила дії проросійських сепаратистів, спрямовані на зрив виборів в Донецьку та Луганську, а також підтвердила невід’ємне право Уряду України на проведення антитерористичної операції. Делегації держав-членів РБ ООН закликали РФ здійснити заходи щодо недопущення проникнення на територію України з боку Росії озброєних бойовиків та зброї, та, водночас, вітали останні заяви керівництва РФ щодо поваги вибору українців 25 травня 2014 р.

 

версія для друку