українська російська англійська
Рятувальники впроваджують міжнародні стандарти у сфері цивільного захисту населення
30.05.2014 | 17:34
Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

З метою посилення можливостей держав протистояти надзвичайним ситуаціям і бути готовими до захисту навколишнього середовища та населення від їх наслідків Європейський Союз наприкінці 2010 року розпочав впровадження Програми щодо попередження, готовності і реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства. Головним бенефеціаром даної Програми в Україні є Державна служба України з надзвичайних ситуацій. 30 травня в Києві відбулося Третє засідання Національної консультативної групи за участі представників ДСНС України, ЄС та управлінських установ держави у сфері цивільного захисту, під час якого учасники заходу підбили підсумки першої фази реалізації Програми.

Вітаючи учасників засідання, перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко відзначив, що плідна співпраця між європейською спільнотою та ДСНС України є першим кроком на шляху до інтеграції України у ЄС. І завдяки постійному партнерству з європейськими колегами, Служба змогла посилити та вдосконалити можливості у галузі реагування на надзвичайні ситуації шляхом залучення міжнародних експертів у сфері цивільного захисту до консультацій та здобуття позитивного міжнародного досвіду у цій галузі.

За період реалізації Програми ДСНС України була учасником численних семінарів, тренінгів, навчальних курсів, які організовувалися європейською спільнотою. Саме завдяки теоретичним та практичним напрацюванням працівники ДСНС України змогли більш детальніше вивчити процедуру та стандарти  надання гуманітарної допомоги через механізм цивільного захисту ЄС. Також ми мали можливість вивчити норми та вимоги щодо запобігання техногенним катастрофам, які функціонують у Європі. Особливим досягненням нашого партнерства є створення електронного регіонального атласу ризиків, який почне функціонувати вже наступного місяця. Тому сподіваємося, що надалі ми продовжуватимемо партнерські відносини у сфері попередження, реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій”, - сказав Анатолій Бойко.

У свою чергу керівник групи з реалізації Програми Сергій Анагності зауважив, що така співпраця між Україною та ЄС у сфері цивільного захисту сприяє обміну інформацією між європейськими державами. Лише в такий спосіб можна забезпечити продуктивність реалізації даної Програми для кожної з країн-учасниць.

“Наразі ми підбиваємо підсумки першої фази реалізації Програми. За ці роки ми змогли посилити практичну складову з управління інформацією  у сфері цивільного захисту шляхом проведення тренінгів та семінарів. Ми розробили рекомендації щодо покращення законодавчої бази для країн Східного партнерства і сподіваємося на імплементацію законодавства ЄС в законодавство цих країн. Наприкінці року розпочнеться реалізація другої фази Програми і європейська спільнота й надалі прагне тісно співпрацювати з ДСНС України, аби вдосконалювати систему цивільного захисту країни та підвищувати готовність до реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру”, - зазначив Сергій Анагності.

За підсумками засідання Національної консультативної групи були сформовані рекомендації щодо другої фази реалізації  Програми у сфері цивільного захисту. Зокрема, було прийнято рішення про більш тісну взаємодію не лише з ДСНС України, але й з іншими управлінськими структурами у сфері цивільного захисту.

 

версія для друку