українська російська англійська
Голова Укрморрічінспекції взяв участь у нараді з питань безпеки судноплавства під час курортного сезону
02.06.2014 | 17:47
Прес-служба Державної інспекці з безпеки на морському та річковому транспорті

Голова Укрморрічінспекції Павло Буланович взяв участь у спільній робочій нараді Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради щодо дотримання вимог безпеки судноплавства та попередження аварійних подій на маломірних суднах з урахуванням відкриття навігаційного та курортного сезону й значного збільшення туристичного потоку в Одеській області через ситуацію, яка склалася в Криму.

Очікується наплив відпочиваючих у Затоку, Грибівку, Одесу, Іллічівськ, Южний, тому під час наради порушені такі питання як дотримання вимог безпеки на воді при експлуатації пунктів прокату маломірних суден у навігаційний період 2014 року, а також виконання обласних Правил користування маломірними суднами на водних об’єктах в Одеській області, затверджених рішенням обласної ради від 26 серпня 2011 року № 214-IV, з урахуванням змін, прийнятих Одеською обласною радою 04 липня 2013 року № 833-VI, зокрема, стосовно особливостей здійснення господарської діяльності щодо надання розважальних послуг з відпочинку на воді з використанням маломірних суден та плавзасобів.

Особливу увагу приділено й законності діяльності прокатних пунктів, реєстрації та технічному огляду гідро циклів і водних мотоциклів. «Ми намагаємося знайти компроміс між бажанням людей зробити свій відпочинок на воді безпечним і дотриманням при цьому вимог безпеки судноплавства, зокрема при користуванні скутерами», − відзначив начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської обласної державної адміністрації Олександр Ілько.

На нараді зазначено, що на даний час в Одеській області зі 100 прокатних пунктів тільки 2 мають відповідну реєстрацію. Голова Укрморрічінспекції наголосив, що прокатні точки скутерів повинні мати поліси, які будуть покривати всі страхові випадки. Також Павло Буланович навів цифри статистики: «Із зареєстрованих і вже оглянутих 33 баз для стоянки маломірних (малих) суден до експлуатації в навігаційних період 2014 року допущено 28 баз, видано 16 приписів щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів з питань безпеки судноплавства. Також оглянуто 50 маломірних суден, складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення».

Підкреслено необхідність тісної взаємодії Укрморрічінспекції з органами місцевої влади та місцевого самоврядування, прикордонною службою, службами капітанів портів у питаннях випуску маломірних суден на воду та їх контролю безпосередньо на воді. «У разі необхідності ми будемо проводити рейди на стоянках маломірних суден і в прокатних точках», − сказав Павло Буланович. Зазначене знайшло підтримку в Одеського міського Голови Геннадія Труханова, обласної ради та Одеської облдержадміністрації.

Також під час наради презентовано проект Інструкції про порядок постановки маломірних (малих) суден на штрафний майданчик. Позиція Укрморрічінспекції щодо необхідності посилення санкцій за порушення судновласниками (судноводіями) маломірних суден вимог чинного законодавства з питань безпеки судноплавства, зокрема застосування такого заходу впливу на правопорушників, як постановка маломірних суден на штрафний майданчик посадовими особами Укрморрічінспекції, підтримана всіма учасниками наради.

 

версія для друку