українська російська англійська
Павло Шеремета обговорив із представниками ЄБА ситуацію зі сплатою в Україні авторських відрахувань
04.06.2014 | 18:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета провів зустріч із представниками Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), під час якої обговорювалося питання ефективності існуючої в Україні процедури сплати авторських відрахувань імпортерами за ввезення обладнання та чистих носіїв, за допомогою яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення об’єктів авторського права.

На думку експертів ЄБА, наразі до існуючої системи авторських відрахувань є великі питання, позаяк на сьогодні немає можливості провести оцінку ефективності роботи організацій колективного управління (ОКУ), які уповноважені збирати й розподіляти ці відрахування.

Представники ЄБА зазначають, що ОКУ є недержавною неприбутковою організацією, тому можуть виникати певні сумніви щодо рівня відповідальності такої організації.

При цьому вони наголосили, що бізнес готовий продовжити здійснювати відрахування, однак доцільно було б направляти їх у спеціально створені фонди, використання коштів з яких можна було б прослідкувати й оцінити ефективність.

 

версія для друку