українська російська англійська
Підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС зафіксує переваги для українських виробників, - Павло Шеремета
05.06.2014 | 10:36
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Підписання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, яка, зокрема, передбачає створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), відкриє для українських виробників новий ринок збуту продукції, хоча й дуже конкурентний ринок, наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у коментарі ТРК «Україна».

Він пояснив, що, по суті, підписання економічної частини асоціації з ЄС означатиме фіксацію торгівельних преференцій, які наразі діють з боку ЄС щодо українських товарів.

«Перевага полягає в тому, що ті преференції, які ЄС уже надав українським виробникам тимчасово до 1 листопада, будуть зафіксовані постійно. Це означає, що українські виробники зможуть планувати на довгострокове, середньострокове майбутнє з розумінням того, що один із найбільших ринків світу відкритий», – зазначив Павло Шеремета.

Міністр підкреслив, що за підрахунками багатьох експертів підписання економічної частини Угоди зі створенням ЗВТ дозволить Україні збільшити обсяги експорту товарів та послуг.

В той же час, він наголосив: для того щоб українські товари знайшли своїх покупців у Європі, вітчизняні виробники повинні провести величезну роботу з підвищення якості своєї продукції та просування її на ринок ЄС.

«Усе залежить від українських виробників. Це вихід у «вищу лігу», тобто «вища ліга» для нас вже відкрита. Ми довго хотіли туди потрапити, це була довга амбіція тепер там «повні стадіони людей», там великі зарплати, високі доходи, там хороша маржа, але потрібно вигравати, а для цього слід грати на достатньо хорошому рівні. І я цілком переконаний, що з часом, і це показує досвід наших сусідів та багатьох вітчизняних підприємств, ми навчимося грати в цю гру», – впевнений Павло Шеремета.

При цьому Міністр підкреслив, що прагнення України освоїти ринок ЄС зовсім не означає, що країна хоче відмовитись від інших ринків.

«Ми готові торгувати в усіх напрямках – схід, захід, північ, південь», – зазначив очільник Мінекономрозвитку.

 

версія для друку