українська російська англійська
У Полтаві створять документальні фільми про земляків – борців за Незалежність України
10.06.2014 | 14:44
Полтавська ОДА

До Дня Незалежності України, в рамках проекту «Поборники Незалежності. Полтавщина», планується створити ряд документальних фільмів, про мешканців Полтавської області, які в різні історичні періоди боролися за створення української держави.

Про це говорили на нараді у Полтавській ОДА під головуванням заступника Голови – керівника апарату Полтавської ОДА Романа Чабановського. У засіданні взяли участь представники влади, громадськості та ЗМІ.

«Проект спрямований на розвиток громадянського суспільства та патріотичного виховання, – повідомив присутнім директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олег Пустовгар. – Для роботи над ним будуть залучені науковці, які зможуть надати необхідні консультації. Відповідні кошти на створення фільмів облрада на сесії вже виділила. Готові відеоматеріали будуть показані по обласному телебаченню та розповсюджені у навчальних закладах Полтавщини».

За словами Олега Пустовгара, в рамках проекту планується створити міні-фільми про діячів УНР, ОУН та дисидентів-шістдесятників, які народилися або діяли на території Полтавської області.

Серед постатей, про яких збиратимуть документальні відео свідчення, такі діячі Української народної республіки, як Микола Міхновський, Іван Стешенко, Борис Мартос, український військовий і громадський діяч, письменник, старшина армії УНР, активний діяч ОУН  Юрій Горліс-Горський та одна із наяскравіших представниць руху шістдесятників, в’язень сумління Оксана Мешко.

Додати до списку двох героїв Небесної сотні вихідців із Полтавщини запропонував Роман Чабановський, заступник голови ОДА. Присутні одностайно підтримали пропозицію.

У подальшому в рамках проекту, будуть створені фільми і про інших полтавців – борців за Незалежність України.

 

 

версія для друку