українська російська англійська
Україна та Польща обговорили можливість скасування заборони на імпорт польської свинини
10.06.2014 | 19:49
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Сьогодні, 10 червня, Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Мареком Савіцьким.

Під час проведення зустрічі сторони обговорили дії, вжиті польською стороною у зв’язку з виявленням випадків африканської чуми. Так, Міністр Ігор Швайка поінформував польську делегацію про надання дозволу на експорт свинини з польських підприємств, що знаходяться за межами зони обмеженого доступу (район зараження).

Крім того, очільники аграрних відомств домовилися, що питання про заборону на імпорт з Польщі до України тварин, сприйнятливих до АЧС, та їх репродуктивного матеріалу, будуть вирішуватися ветеринарними службами двох країн у рамках робочих контактів. Польська сторона надає гарантії того, що польські підприємства, котрі працюють на експорт з Україною не будуть експортувати свинину, яка походить з районів охоплених обмеженнями. Забій свиней з буферної зони проводитиметься в особливому порядку, який гарантує повний поділ виробничих процесів.

Ігор Швайка наголосив: «Завданням Міністерства є забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Відповідно до цього, будь-які рішення щодо знесення заборони на ввезення польської свинини будуть прийматися лише після позитивного рішення українських ветеринарів, делегованих до Польщі».

Також українська сторона підтвердила, що підприємства, які мають дозвіл на експорт в інші держави-члени ЄС та які зареєстровані польською ветеринарною службою можуть експортувати свою продукцію на український ринок.

За результатами зустрічі було підписано Протокол переговорів між міністрами, котрий включає в себе питання, що були обговорені сьогодні.

На завершення зустрічі сторони домовилися до 17 червня 2014 р. організувати візит українських експертів до Польщі, з метою ознайомлення з заходами, які проводяться польською ветеринарною службою у рамках контролю та ліквідації випадків АЧС серед диких тварин, адже, як підкреслив Ігор Швайка, українська сторона може зняти обмеження на імпорт польської свинини лише у разі відсутності зауважень.

 

версія для друку