українська російська англійська
Оголошено відкритий відбір кандидатів на політичну посаду заступників міністрів з питань європейської інтеграції
12.06.2014 | 15:16
Прес-служба Міністра Кабінету Міністрів

11 червня 2014 року на засіданні Уряду було прийнято рішення щодо проведення відкритого відбору кандидатів на посаду заступників міністрів з питань європейської інтеграції.

Як зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак, відкритий відбір кандидатів на політичну посаду заступників міністра відбудеться вперше.

Урядовець нагадав, що згадана посада була запроваджена розпорядженням Кабінету Міністрів №501 від 21 травня 2014 року з метою посилення інституційної спроможності органів виконавчої влади щодо реалізації євроінтеграційного курсу України.

«Це завдання набуває особливої актуальності напередодні підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Таким чином, фактично вперше в новітній історії України Уряд забезпечить максимальну прозорість та відкритість для широкої громадськості в процесі ухвалення важливих кадрових рішень», – зауважив Міністр.

За його словами, у найближчі дні на офіційному Урядовому порталі та в газеті «Урядовий кур’єр» буде оприлюднено оголошення про започаткування процедури відкритого відбору кандидатів на посаду заступника міністра з питань європейської інтеграції.

Оголошення міститиме низку рекомендованих кваліфіцікаційних вимог до потенційних кандидатів, які, зокрема, повинні мати:

 

∙ вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, бажаним є навчання за кордоном у рамках європейських студій;

∙ досвід проектної роботи та, бажано, досвід ведення переговорів із європейськими країнами та інституціями ЄС, зокрема у складі делегацій України;

∙ розуміння механізмів функціонування інституцій Європейського Союзу, компетенції його основних органів, а також процесів ухвалення рішень у рамках ЄС;

∙ обізнаність із основами європейського права (acquiscommunautaire), зокрема положеннями нормативних актів Європейського Союзу (директивами, регламентами, рішеннями) з урахуванням компетенції відповідного міністерства;

∙ знання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

∙ розуміння практичних методів адаптації українського законодавства до положень європейського права та гармонізації його положень з стандартами ЄС;

∙ знання англійської та, бажано, інших іноземних мов на рівні, який дає змогу вести фаховий діалог з зарубіжними партнерами.

У двотижневий строк з дня оголошення громадяни України, які бажають взяти участь у відборі, зможуть надіслати необхідні документи до Секретаріату Кабінету Міністрів (м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), а саме заяву про участь у відборі, біографічну довідку разом з фотокарткою, копію документів про вищу освіту, копію трудової книжки. Крім того, кандидат має право подати інші документи (рекомендації, характеристики тощо).

Відкритий відбір проводиться поетапно:

∙ оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;

∙ прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у відборі, та надсилання до відповідних міністерств;

∙ проведення співбесід та відбір кандидатів.

У тижневий термін Секретаріат КМУ надсилає отримані документи до відповідних міністерств для їх подальшого розгляду комісією із відбору, зокрема визначення відповідності професійної компетентності кандидата посаді заступника міністра з питань європейської інтеграції.

«Пропонована процедура відкритого відбору має стати прогресивною новелою у вітчизняній практиці та дозволить забезпечити призначення на цю важливу посаду справді найбільш професійно підготовлених кандидатів. Саме це є важливою запорукою успішного просування України на євроінтеграційному шляху, беручи до уваги виклики, що постають перед нашою державою у зв’язку з імплементацією Угоди про асоціацію», – сказав Остап Семерак.

 

 

 

версія для друку