українська російська англійська
У Всесвітній день донора крові біля арки Дружби народів відбудеться акція "Краплина життя - це я"
12.06.2014 | 16:06
КИЇВСЬКА МДА

14 червня у Всесвітній день донора крові з 16:00 до 19:00 біля арки Дружби народів Київський міський центр крові і Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація молодих донорів України» проведуть акцію «Краплина життя – це я». Під час заходу усі охочі зможуть визначити свою групу крові, а також залишити свої дані для бази даних донорів України. Про це повідомив головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

Він нагадав, що Всесвітній день донора крові відзначається щороку у різних країнах світу. Метою цієї події є підвищення обізнаності людей про необхідність в безпечній крові та її компонентів для рятування людських життів.

Програма ВООЗ із безпеки переливання крові спрямована на створення в країнах умов для загального доступу до якісної, відповідної крові і продуктів крові для переливання, їхнього належного використання, безпеки донорів крові і пацієнтів.

У світі щодня помирають 800 жінок від ускладнень вагітності та пологів. Майже всі ці випадки відбуваються в країнах, що розвиваються. Масивна кровотеча під час пологів є головною причиною материнської смертності, захворюваності та інвалідності, проте забезпечення доступу до безпечних запасів крові, проведення переливань крові і досі залишаються головними проблемами у багатьох країнах світу.

Отто Стойка наголосив, що у Києві випадки материнської смерті в пологах за рік поодинокі. Завдяки донорам крові пологодопоміжні заклади повністю забезпечені цільною донорською кров’ю та її продуктами.

версія для друку