українська російська англійська
Бійці батальйону "Київ-1" здали кров для побратимів зі Сходу України
13.06.2014 | 15:15
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Понад півтора десятка бійців стали донорами крові для військовослужбовців, які постраждали під час Антитерористичної операції на Сході України.

З самого ранку бійці прибули до Центру крові Міністерства оборони України. Після огляду лікарів і проходження необхідних аналізів, кожен здав по 425 мм крові.

«Буквально вчора ми дізналися, що є потреба у крові для постраждалих військових, - розповідає командир батальйону Віталій. Тож, не вагаючись, понад 70 бійців виявили бажання поділитися своєю кров’ю з тими, хто її нагально потребує».

За словами Сергія з батальйону «Київ-1», кров він здає не вперше і не в останнє. «Мій обов’язок допомогти. Сьогодні допомагаю я, а завтра раптом кров знадобиться мені. Тому я навіть не задумуючись відгукнувся та погодився долучитися до акції», - розповідає Сергій.

Начальник відділення заготівлі та консервації крові Центру крові Збройних Сил України Андрій Собченко зазначив, що стати донором може лише громадянин України, який досяг 18-річного віку і не має медичних протипоказань. Донором крові не можуть бути люди, які перехворіли гепатитом, вірусними захворюваннями, мають проблеми з серцево-судинною системою.

«Кожного дня до центру приходить у середньому 100 громадян, які бажають здати кров. Відтак, щоденно ми маємо більше 40 літрів крові, - каже медик. – До прикладу, у минулу п’ятницю прийшло аж 160 людей».

Андрій Собченко зазначив, що сьогоднішня акція приурочена Всесвітньому дню донора крові, який відзначається у всьому світі 14 червня.

У свою чергу медичні працівники зазначають, що й не сподівалися такої кількості охочих, і зазначили, що працюють «до останнього відвідувача». Кров донорів попередньо перевіряють на придатність, а процедура забору триває не більш як 10 хвилин.

Всі добровольці сподіваються на те, що їхня кров врятує життя не одному військовому.

 

версія для друку