українська російська англійська
У МОЗ відбулася нарада з питань інформатизації галузі
16.06.2014 | 15:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я Олег Мусій та його заступник Наталя Лісневська взяли участь у нараді з питань інформатизації системи охорони здоров'я, яка відбулася в МОЗ України за участю представника Світового банку Златана Сабіча.

Обговорювався субкомпонент Програми Світового банку «Електронна охорона здоров’я», який є частиною напрямку удосконалення урядування та курування галуззю охорони здоров’я з боку МОЗ.

Метою створення інформаційної системи управління охороною здоров’я є забезпечення ефективної інформаційної підтримки системи, в тому числі установ і закладів всіх рівнів надання медичної допомоги, а також громадян в межах процесів управління медичною допомогою.

Очікувані результати: створення правових, організаційних, науково-технічних, економічних, фінансових, методичних та гуманітарних засад регулювання інформатизації сфери охорони здоров'я України; забезпечення відповідності електронних ресурсів єдиній ідеології, технічній та організаційній політиці створення інформаційного простору сфери охорони здоров'я України; ефективна інформаційна підтримка реформування медичної допомоги, забезпечення аналітичної обробки інформації, прийняття управлінських рішень, ефективного переходу до страхової медицини.

Ідеологія та основні документи щодо інформаційної системи пройшли попередню експертизу експертів Світового банку. Матеріали були розглянуті на засіданнях координаційної ради МОЗ України з питань інформатизації та затверджені Міністерством. Є чіткий план з орієнтовним бюджетом в обсязі 35,8 млн. дол. США

Міністр охорони здоров’я наголосив, що інформатизація галузі є надзвичайно важливим напрямком, вона дозволить забезпечити прозорість та ефективність роботи. Запровадження сучасних інформаційних технологій наблизить українську систему до європейського рівня. Він сказав, що підтримує домовленості, досягнуті раніше, адже допомога Світового банку допоможе Україні перейти до нових якісних стандартів.

Українська сторона має до 1 липня 2014 року завершити усі погоджувальні процедури у МОЗ та Мінекономрозвитку. Планується, що впровадження проекту розпочнеться з початку наступного року.

 

 

 

версія для друку