українська російська англійська
Держінвестпроект та Інститут стратегічних досліджень обговорили перезавантаження нацпроектів
18.06.2014 | 10:27
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

17 червня у Національному інституті стратегічних досліджень представники науково-експертного товариства обговорили перезавантаження ідеї національних проектів та систему проектного підходу як головного механізму розвитку сучасної економіки України. Дискусія відбулася у форматі круглого столу за участю Голови Держінвестпроекту Сергія Євтушенка, першого заступника директора Інституту Ярослава Жаліло та інших. Про це передає прес-служба Держінвестпроекту України.

Сергій Євтушенко розповів, що за останні три місяці Агентство ретельно переглянуло портфель та концепції нацпроектів, у результаті чого сфокусувалося на впровадженні восьми. «Для того, щоб реалізувати інвестиційний проект вартістю 100 млн. доларів необхідно 4-5 років. Тому ми виокремили 8 проектів, які в найближчі рік-два можуть показати практичний результат», - зазначив Голова Держінвестпроекту.

За його переконанням, одним із найдоцільніших в економічному сенсі та в питанні національної безпеки є нацпроект «LNG-термінал».

«На сьогодні ми маємо серйозну інвестиційну пропозицію вартістю в 1 млрд. доларів з боку потужної міжнародної компанії, яка зацікавлена виступити інвестором реалізації другої фази нацпроекту «LNG-термінал» - будівництві наземного терміналу. Але для цього нам необхідно спочатку завершити роботу із першим етапом - орендою FSRU-платформи для постачання зрідженого газу й мати чітку домовленість із турецькою стороною щодо проходу нашого LNG-танкера через їхній Босфор. І я вже маю чітке розуміння, як можна структурувати цю домовленість», - повідомив Голова Агентства.

С. Євтушенко підкреслив, що останні 20 років економіка України не відрізняється своєю конкурентоздатністю. «За рівнем адміністрування податків ми передостанні в світі, не в першій десятці і за рівнем захисту право власності. Без налагодження необхідних умов у веденні бізнесу за зразком європейських країн, також державно-приватного партнерства ми не зможемо залучати великих інвесторів у нашу економіку», - сказав очільник Агентства.

Він додав, що 90% проектів в Україні - це боротьба за субсидії, субвенції, гранти та «подарунки» від держави. І якщо завтра їх раптом доведеться презентувати перед ЄБРР або ЄІБ, з них нічого буде обрати. «Для того, щоб розпочати діалог з міжнародними фондами, інвесторами потрібно підготувати серйозні інвестиційні портфелі, і в них потрібно вкласти як часові, так і фінансові ресурси», - резюмував С. Євтушенко.

Ярослав Жаліло наголосив, що, незважаючи на проблеми та суперечності, які ми спостерігали протягом останніх років в реалізації національних проектів, безумовно є необхідність для подальшого розвитку цього інституту, який покликаний забезпечити широке залучення недержавних інвестиційних ресурсів на засадах державно-приватного партнерства. Він відзначив, що для вдалої реалізації нацпроектів, зокрема, необхідно розробити та прийняти Закон України «Про національні проекти», який визначить формальні ознаки та механізми для їхньої реалізації.

 

версія для друку