українська російська англійська
Більше ніж на 30% зросла ефективність оперативно-службової діяльності з боку працівників органів Міндоходів
19.06.2014 | 17:36
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Про стан боротьби з корупцією в податкових та митних органах за час виконання своїх обов’язків на посаді заступника Міністра доходів і зборів доповів Михайло Ноняк під час прес-конференції у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

З кінця квітня та станом на 15 червня підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України проведено 725 службових розслідування (перевірки). З початку поточного року проведено 1886 розслідувань.

За цей час:

- направлено до правоохоронних органів для прийняття рішень 227 матеріалів (з початку п.р. – 661);

- до дисциплінарної відповідальності притягнуто 210 осіб (з початку п.р. – 600);

- звільнено 6 осіб (з початку п.р. – 38);

- складено 16 адміністративних протоколів стосовно працівників органів Міндоходів (з початку п.р. – 36);

- розпочато 36 кримінальних проваджень (з початку п.р. – 184).

Заступник Міністра доходів і зборів зазначив, що лише за 2 місяці більше ніж на 30% зросла ефективність оперативно-службової діяльності щодо виявлення корупційних та інших правопорушень з боку працівників органів Міндоходів. Також значно підвищено результативність діяльності стосовно виявлення правопорушень у митній сфері.

Так, за вказаний період за результатами коригування митної вартості збільшено митних платежів на суму понад 23,5 млн. грн., за результатами коригування коду товару - на суму близько 4,6 млн. гривень.

Виявлено порушень митих правил на суму понад 10,7 млн. гривень.

Щодо загального стану протидії правопорушенням у сфері службової діяльності. На 16 червня:

- стосовно працівників органів Міндоходів – розпочато 225 кримінальних проваджень, з них 34 за хабарництво;

- податкові органи – 142 кримінальні провадження, 18 за хабарництво;

- митні органи – 60 проваджень та 11 відповідно за хабарі

- податкова міліція – 23 провадження та 5 за одержання хабарів.

До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб.

Під час прес-конференції Михайло Ноняк також наголосив, що після реорганізації Міндоходів у Державну фіскальну службу питанням визначення та оцінки професійних та морально-етичних якостей співробітників буде приділятися підвищена увага в процесі призначення та перепризначення їх на посади.

Він підкреслив, що після остаточного переформування Міндоходів буде оновлено штат співробітників та проведено ретельну кадрову ревізію.

Кадровий склад органів доходів і зборів як в центрі, так і на місцях буде оновлюватись за рахунок прийняття на державну службу представників бізнесу, громадськості – тих, хто прагне взяти участь у створенні реальних сприятливих умов для бізнесу та дієвих механізмів наповнення державного бюджету.

«Наше завдання – створити професійну сервісну Службу на принципах партнерства з бізнесом, з прозорими та зрозумілими функціями відповідно до міжнародних стандартів і кращого світового досвіду», - зазначив Михайло Ноняк.

 

версія для друку